Christophe Pourcel americkým šampionem

vydáno 29. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Stewart a Pourcel zvítězili v dalším supercrossovém kole, které se konalo v kanadském Torontu.

Rogers Centre v kanadském Torontu bylo svědkem v pořadí již třináctého kola světového šampionátu a AMA šampionátu v supercrossu. I tentokrát sledovala naplněná hala souboj mezi Jamesem Stewartem (Yamaha) a Chadem Reedem (Suzuki). Úspěšnější byl nakonec Američan Stewart, který od startu hlavního závodu nenechal nikoho na pochybách, že tentokrát bude patřit 25 bodů za vítězství pouze jemu. Stewart neustále na prvním místě zvyšoval svůj náskok a nakonec projel cílem bezmála třináct sekund před druhým Australanem Chadem Reedem. Osamoceně přijel do cíle i třetí jezdec tohoto závodu, kterým byl s Yamahou jezdící Joshua Hill. Ten se na stupně vítězů dostal letos poprvé, o to větší měl radost.

V celkovém pořadí vede Chad Reed, který má na svém kontě 293 bodů. Druhý James Stewart se k němu o tři body přiblížil, přesto mu ještě dalších osm chybí. Trojici nejlepších uzavírá Andrew Short, jenž má na svém kontě 209 bodů.

V závodě kategorie Lites východního pobřeží zvítězil francouzský jezdec Christophe Pourcel, který tak udělal poslední krok v cestě za americkým titulem třídy čtvrtlitrů. Pourcel má po čtvrtém vítězství v této sezoně náskok 28 bodů a v posledním závodě tak již nemůže být na čele celkového pořadí nikým předstižen.