Chad Reed australským mistrem

vydáno 3. 12. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Mistr světa supercrossu Chad Reed vyhrál i australský titul stejné disciplíny.

Minulý týden získala továrna Suzuki zásluhou Matthew Mosse prestižní australský titul supercrossového šampiona třídy Lites, tento týden k němu přidala i stejný úspěch v prestižnější kategorii Open, kde dominoval nováček v barvách Suzuki, přesto velmi zkušený supercrossový jezdec Chad Reed.

Celkem sedm závodů čekalo na letošního supercrossového mistra světa, jenž v nich měl potvrdit svou roli favorita. Tak se nakonec stalo, když jezdec týmu RockStar Makita Suzuki dovedl tovární RM-Z450 šestkrát vítězně do cíle závodu. Reed ve víkendovém kole australského SX, jenž se konalo v Brisbane, opět ovládl startovní pole a díky vítězství se nakonec radoval i z vítězství v celkovém pořadí, kde měl o 19 bodů více než nakonec druhý Jay Marmont. Australan tak potvrdil, že i po odchodu od Yamahy a velmi krátké zkušenosti se Suzuki patří mezi velké favority amerického supercorssového šampionátu, jenž odstartuje v lednu opět společně se světovým šampionátem.

Na třetím místě celkové klasifikace skončil Chayne Boyd, jenž však již na Reeda ztratil propastných 55 bodů. Čtvrté místo patří Danielu McCoyovi, pětici nejlepších doplnil Troy Carroll, ten byl i posledním jezdcem, který během celé sezony nasbíral více než 100 bodů.