Cervantes nepřekonán ani v Madridu

vydáno 10. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Ivan Cervantes zvítězil v halovém enduru v Madridu a po právu se raduje z celkového prvenství v halovém světovém poháru.

Světový pohár v halovém enduru vyvrcholil o víkendu ve španělské Barceloně. I ve třetím a posledním závodě této halové sezony zvítězil španělský tovární jezdec KTM Ivan Cervantes, který tak jednoznačně naznačil své titulové ambice pro hlavní světový šampionát, kde pojede v kategorii Enduro 3.

Španěl v sobotu v Madridu rozhodl o svém titulu již po třetí jízdě, ve které dojel za svým největším soupeřem Tadeuszem Blazusiakem, tedy za svým kolegou od továrny KTM. V celkovém pořadí tak zvítězil se 117 body na svém kontě, což bylo o 18 bodů více, než měl v Madridu, ale i celkově druhý Taddy Blazusiak. S obrovským odstupem, vyčísleným rovnými šedesáti body, skončil v celkovém pořadí na třetím místě italský jezdec Fabio Mossini, který se připravuje se strojem HM Honda na start v hlavní endurové sezoně.

Do závodu nastoupil i legendární britský trialista Dougie Lampkin, který dal halovému enduru opět přednost před závodem mistrovství světa v halovém trialu. Několikanásobný mistr světa v trialu se i tentokrát dokázal zdatně postavit silné a především v enduru zkušenější konkurenci. Vynikající výkon Lampkina a jeho stroje Beta poslal tuto legendu motocyklového sportu dokonce na stupně vítězů, kam si to Lampkin namířil poté, co v Madridu získal o dva body více, než právě třetí muž letošního poháru Fabio Mossini.