Bubba Stewart je zpět

vydáno 15. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Zpět na absolutním vrcholu supercrossového šampionátu je Američan James Stewart.

Když James Stewart v úvodním závodě roku nedokázal nastartovat svůj stroj Yamaha YZ450F poté, co spadl v zápalu boje s Chadem Reedem a následně do něj vrazil jeden z dalších soupeřů, asi nikdo nevěřil, že ztrátu 23 bodů dokáže černý Američan zlikvidovat takovým excelentním způsobem, jaký nám tento jeden z nejlepších motokrosařů této planety předvedl. Bubba, jak mu celá motokrosová obec říká, se zakousl do následujících šesti závodu s opravdovou vervou. Všechny je dokázal vyhrát a tím umazávat svou ztrátu na vedoucího jezdce šampionátu a obhájce světového titulu, Chada Reeda z Austrálie. Ten se atakům svého největšího soupeře bránil, pokaždé ve všech šesti případech dojel na druhém místě, nicméně Stewart se nenechal zlomit a dnes je zpět na místě, které mu mnozí odborníci před startem letošního mistrovství světa přisuzovali.

“Dráha byla hodně těžká,“ říkal po svém vítězství v San Diegu jezdec San Manuel Yamaha Teamu James Stewart. “Dnes jsem měl štěstí. Dráha byla hodně hladká a klouzala, ale naše motorka jezdila skvěle. Je naprosto skvělé, že jsem dokázal zlikvidovat mou 23bodovou ztrátu a vrátit se zpět do hry o titul. San Diego je pro mě zvláštní místo. Tady jsem v roce 2002 poprvé vyhrál a tak mám vždy zvláštní slabost pro tohle místo.“