Bubba potřetí v řadě

vydáno 25. 1. 2009, text SRP, foto RZ

Potřetí v řadě zvítězil v americké a světové supercrossové sérii James Stewart.

Více než 48 tisíc diváků sledovalo na houstonském Reliant Stadium další vítězství černého Američana Jamese Stewarta. Ten šel od startu nekompromisně za svým cílem. Po váhavém startu se dostal rychle na druhé místo, ze kterého postoupil ve čtvrtém kole na vedoucí pozici. Na té si postupně zvyšoval náskok, který v cíli měl hodnotu 9,787 sekundy.

“Byl to další dobrý den. Miluji Texas a chtěl bych poděkovat všem divákům za fantastickou atmosféru. Dnes to byl skvělý závod, zvláště pak souboj s Villopotem. Každým týdnem se společně s týmem zlepšujeme a to je velmi pozitivní.“

Na druhém místě nakonec přijel vedoucí jezdec celkové klasifikace a obhájce světového titulu Chad Reed. “V prvních kolech jsem měl několik problémů. Jenže James měl dnes stejně velký den, myslím, že pro fanoušky musel být tento supercross velkým zážitkem,“ řekl Reed v cíli, který pro něj znamenal opět závod s pódiovým výsledkem, když tentokrát jeho a Stewarta doplnil na bedně Ryan Villopoto.

Slabší kategorie představila poprvé v této sezoně jezdce východní části AMA Supercross Lites. Zde zvítězil francouzský jezdec Christophe Pourcel, který s tovární Kawasaki porazil Bretta Metcalfa na Geico Powersports Hondě. Třetí místo na úvod sezony získal Nico Izzi na tovární Suzuki.