Bol d Or 2008 – volné tréninky (fotogalerie)

vydáno 11. 9. 2008, text Petr Štola

Na okruhu Magny Cours začal volnými tréninky 72. ročník slavného závodu Bol d´Or, tedy vytrvalostní čtyřiadvacítky.

V prvním volném tréninku byl nejrychlejší domácí tým Yamaha GMT 94, kde klasickou superbikovou dvojici Gimbert, David Checa, doplnil Steve Plater. Na druhém místě skončil tovární Suzuki Endurance Racing Team se startovním číslem 1, který jede v klasickém složení Philippe, Lagrive a Da Costa. Na třetím místě dokončil úvodní volný trénink slovenský tým Maco Moto Racing, kde tentokrát startuje i náš Jirka Dražďák. Patrik Vostárek skončil s týmem Igol UP Racing na 21. místě, zatímco Tomáš Mikšovský byl s týmem RMT 21 Racing klasifikován na 38. místě.

Ve druhém volném tréninku, který se jel dvě hodiny po dokončení toho prvního, byl nejrychlejší tovární tým Kawasaki France (Silva, Mazuecos, Nigon), který také zajel prozatím nejlepší čas 1:41,845. Na druhém místě skončil odpoledne Yamaha Austria Racing Team (Jerman, Martin, Giabbani). Třetí pak vítěz prvního tréninku GMT 94. Maco Moto Racing Team skončil na 19. místě, RMT 21 Racing byl klasifikován na 25. místě a Igol UP Racing na místě 38.

Dnes odpoledne jsou na programu ještě úvodní kvalifikace a od 21:00 pak dva noční tréninky. I z této části tohoto vytrvalostního mistrovství světa vám přineseme informace o výsledcích i aktuální fotografie.