Blazusiak vyhrál extrém ve Walesu

vydáno 20. 1. 2009, text SRP, foto KTM / J. Edmunds

Další vítězství v extrémním enduru si připsal polský jezdec Tadeusz Blazusiak.

O víkendu se v Oswestry (Wales) konal tradiční extrémní závod v enduru The Tough One 2009. Jedna z prvních velkých zkoušek této sezony nakonec nalezla svého vítěze v podobě polského jezdce továrny KTM Tadeusze Blazusiaka. Ten s dvoudobým čtvrtlitrem zvítězil o 2:39 minuty před továrním jezdcem Husabergu Tomem Sagarem, pro kterého byl tento závod jedním z prvních velkých závodů po odchodu z továrny KTM.

“Tough One byl jedním z extrémních endurových závodů, které jsem ještě nevyhrál. Z tohoto vítězství jsem tedy hodně šťastný. Bylo to těžké, ale po dvou hodinách tvrdé jízdy se mi podařilo vyhrát,“ říkal spokojený Taddy Blazusiak.

Na třetí místo se dostal další z domácích jezdců, Wayne Braybrook na stroji Gas Gas, jenž stejně jako první a druhý jezdec zvládl 11 náročných okruhů, kde mu v cestě stálo několik zajímavých překážek jak přírodních, tak i uměle připravených. Čtvrtým místem si volné dny zpestřil britský legendární trialový jezdec Dougie Lampkin, který však již se strojem Beta zaostal o celé jedno kolo. Pětici nejlepšíchm pak doplnil Edward Jones na soukromé KTM.