20. Arenacross Brno

V brněnské hale Rondo proběhl jubilejní 20. arenakros.

Davide Degli Esposti (Suzuki) z Itálie zvítězil ve 20. ročníku halového motokrosu v Brně. Jezdec hájící barvy Osička MX Teamu získal během pátku a soboty, kdy se závodilo pokaždé ve dvou samostatně bodovaných rozjížďkách, celkem 81 bodů. Pouze o tři body méně získal Američan Johnson Casey (Honda), který startoval v Teamu Veselý, tedy v týmu hlavního sponzora víkendového arenakrosu v brněnském Rondu. I třetí jezdec konečného pořadí o „Krále Intercrossu“ pochází ze zahraničí. Tím se totiž stal francouzský jezdec Cedric Mannevy, startující na Suzuki Teamu Max 2.

Nejlepší z domácích jezdců byl na sedmém místě klasifikovaný Honza Brabec, jenž si připsal 35 bodů. Pouze o tři body méně získal celkově na osmém místě končící Jirka Bittner. Desáté místo poté vybojoval třetí domácí jezdec, který se do finálových jízd probojoval, tedy devatenáctibodový Petr Bartoš.

Titul „Princ Pitbike“ si po vynikajícím výkonu vybojoval Pavel Kejmar, který nenalezl přemožitele a s desetibodovým náskokem zvítězil před Davidem Kosákem. Třetí Maďar Balasz Deczi vybojoval ještě o osm bodů méně.

Mezi mladými jezdci zvítězil a titul „Páže Kids“ vybojoval Michal Procházka, který zvítězil s obrovským náskokem nad druhým Jakubem Terešákem. Třetí místo si z Brna odvážel Slovák Pavol Repčák.