BMW Motorrad Roadshow 2017

vydáno 10. 4. 2017, text David M. Bodlák, foto Jan Altner/BMW

Sezona začala nejen bikerům, ale rovněž prodejcům. Většina z nich má připravené hodně zajímavé akce, v rámci kterých můžete okusit techniku, o níž jste zatím třeba jen snili. Právě tento víkend odstartovala svůj hlavní program značka BMW!

Společnost BMW Motorrad Česká republika připravila ve spolupráci se závodním týmem IV Racing pro motorkáře již pátý ročník BMW Motorrad Roadshow. Letos se nebude točit jen okolo motorek, ale můžete se také těšit na tematické workshopy a představení novinek z oblasti oblékání i výbavy. Přesně tohle všechno jste mohli zažít o uplynulém víkendu v pražském Inveltu, kde letošní BMW Roadshow odstartovala. Víkendové akci pro veřejnost ovšem předcházel novinářský den v nedalekém Volcanu, kde na nás čekala flotila mašin i zajímavé prezentace, u kterých by nejspíš zůstalo, kdybychom sami nebyli ostřílení bikeři, kterým nevadí ani zamračená obloha, ani pořádný liják. Přesně tak to totiž vypadalo po většinu dne, kdy suchý asfalt stihla jen první skupina při první vyjížďce po nedalekém okolí.

Nabídku motorek mají v BMW hodně širokou a když si můžete půjčit, co zrovna chcete, je to paráda. Jen nesmíte přijít pozdě, jelikož podobné choutky mají i kolegové z jiných redakcí. Každopádně na první suchou rundu se mi povedlo získat nakeda S 1000 R s koncovkou Akrapovič a pár zajímavými doplňky. Svezení to bylo parádní, plné adrenalinu a potěšení ucha, to když se řadový čtyřválec původem ze superbiku roztočil k deseti tisícům otáček. S tak silným jádrem pak stačí přes lehký horizont třeba jen na trojku dát trochu plynu a s vypnutou trakcí jde přední kolo do oblak na to tata. Ovšem s erkem veškeré lumpárny skončily. Už při návratu se rozpršelo tak, že bez trakce zadek hrabal i při lehkém polechtání pravé rukojeti, takže na další rundu už to bylo jen s plnou asistencí. I tak si ale člověk svezení užil.

Při druhé rundě jsem měl možnost prubnout charismatického naháče R 1200 R s příjemným a silným boxerem, na S 1000 XR jsem svezl fotografa a pak se povozil v zatáčkách sám. K téhle motorce mám jen jedno. Stále jsem přesvědčen, že XR je užasný sportovní cestovatel. Hlavně když máte k dispozici obousměrný quickshifter, kterým byla vybavena většina testovaných strojů. Výjimkou byl R NineT Racer, což je opravdu poctivý závoďák, na kterém se rázem ocitnete v minulém století co do jízdní pozice, ovšem technikou jste v realitě. Tedy až na to, že tady se musí řadit opravdu klasicky se spojkou.

Malým překvapením pro mě bylo G 310 R. Že se na tak malou motorku vůbec poskládám, jsem nečekal, a už vůbec jsem nečekal, že by se takový prcek s mými 110 kily tak rozdováděl. Bohužel nám to překazilo to počasí a po prvním klouznutí předního kola v zatáčce, což jsem s muší váhou stroje hravě zvládnul ustát, přišel čas vyměnit silničáka za pořádné enduro. I to BMW mělo na našem novinářském dni k mání a hned to nejlepší, R 1200 GS Rallye na špalcích. Kulturní vložka v podobě již vcelku rozblácené polňačky tak přišla vhod a na závěr jsem se vrátil do minulého století, když jsem odvezl Milanu Holému, který na Roadshow zastává funkci instruktora s enduro specializací, jeho R 1150 GS. Milan totiž neodolal a chtěl si sám malé G 310 R vyzkoušet.

Pro veřejnost jsou BMW Roadshow převážně dvoudenní a zbývá ještě šest akcí, na které se můžete přihlásit na stránkách BMW Roadshow, kde najdete veškeré potřebné informace k účasti. V rámci těchto akcí si také budete moci pořídit doplňky, příslušenství i nové kolekce oblečení se slevou 10 %, což nezní špatně.

Termíny BMW Motorrad Roadshow 2017:

8.–9. duben Invelt Praha

21.–22. duben Stratos Auto Prosek

23. duben Stratos Auto Hradec Králové

6.–7. květen Renocar Brno

13.–14. květen CarTec Ostrava

27.–28. květen ACR auto České Budějovice

3.–4. červen Dycom Karlovy VaryDalší iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Příspěvky motorkářů