Plochodrážní víkend

vydáno 22. 9. 2015, text hell, foto autor

Od pátku do pondělí se na našem území v Pardubicích a Praze odehrály hned čtyři špičkové závody, juniorská Zlatá stuha, finále juniorského MS do 21 let, Zlatá přilba a Memoriál Luboše Tomíčka.

Největší emoce vzbudilo finále Zlaté přilby, když musel z prvního místa v posledním kole odstoupit pro prasklý primární řetěz Polák Patryk Dudek, který po celý závod až do této chvíle neztratil jediný bod. Motocykl do cíle dotlačil na pátém místě, zvítězil Slovinec Jurica Pavlic. Dosud posledním vítězem ze zemí bývalé Jugoslávie byl až do této chvíle v roce 1930 Josef Štrban.
Z našich jezdců se nejvíce dařilo Zdeňku Holubovi, který v malém finále vybojoval pátou příčku, celkově mu tedy patřilo jedenácté místo.

ZLATÁ STUHA, MS U-21 A 67. ZLATÁ PŘILBA
PARDUBICE

Zlatá stuha juniorů

Finále: 1. Fricke (AUS), 2. Härtel (D), 3. Pieszczek (PL), 4. Z. Holub, 5. Krčmář, 6. Jakobsen (DK)

MS Juniorů U-21: 1. Michelsen (DK) 14, 2. Thomsen (DK) 13+3, 3. Zmarzlik (PL) 13+2, 4. Jensen (DK) 12, 5. Fricke (AUS) 11, 6. Grobauer (D) 9… 10. Z. Holub 5, 15. Krčmář 3

Konečné pořadí MS U-21: 1. Zmarzlik 39, 2. Thomsen 34+3, 3. Michelsen 34+E, 4. Jensen 29, 5. Przedpelski (PL) 29, 6. Fricke 28… 16. Z. Holub 5, 18. Krčmář 3

ZP, finále: 1. Pavlic (HR), 2. Batchelor (AUS), 3. Smolinski (D), 4. Jonsson (S), 5. P. Dudek (PL), 6. Žagar (SLO)

ZP, malé finále: 1. (7.) Iversen (DK), 2. (8.) Kildemand (DK), 3. (9.) Tungate (AUS), 4. (10.) Harris (GB), 5. (11.) Z. Holub, 6. (12.) Kasprzak

Po několika letech se opět konal Memoriál Luboše Tomíčka v pondělí po Zlaté přilbě. Do pětikolového finále se nakonec probojovali Przemyslaw Pawlicki (14 bodů), s jedenácti body Nicki Pedersen a desetibodoví Renat Gafurov, Martin Smolinski a Václav Milík. Nedařilo se dalším našim, až na desáté pozici skončil Matěj Kůs s osmi body, dvanáctý Josef Franc získal jen čtyři body, třináctý Slovák Martin Vaculík měl ještě o jeden bod méně. Patnáctý Zdeněk Holub a šestnáctý Eduard Krčmář si z Markéty odvezli jediný bod.
Ve finále pozici nejúspěšnějšího jezdce základního rozpisu potvrdil prvním místem Pawlicki, druhý skončil Gafurov, třetí Pedersen, čtvrtý Milík, pátý Smolinski.