Překoná Masarykův okruh svůj loňský rekord?

vydáno 8. 10. 2014, text Jiří Smetana, foto rz

2988. To je číslo, které bude zajímat každého motorkáře na Masarykově okruhu v neděli 12. října. Už potřetí se koná Motoshow REKORD - celodenní závěrečné jízdy motocyklů spojené s pokusem o překonání rekordu v počtu motorek jedoucích po dráze.
Letos však s několika změnami k lepšímu.

Právě na čísle 2988 se zastavil počet loni. I když možná přece jen symbolická třítisícová hranice padla, protože pořadatelé – Masarykův okruh spolu s fanklubem Karla Abrahama – nebyli na takový nápor motorkářů připraveni. To už letos bude jinak.
„Budeme mít nachystaný dostatečný počet pamětních samolepek a posílili jsme i personál. A především jsme upravili průběh samotného rekordu, aby se lidé po dráze skutečně trochu projeli, a ne jen popojížděli v koloně,“ vypočítává manažerka akce Iva Lacinová.
Loni totiž tři tisíce motorkářů na dráze vytvořily poctivou dopravní zácpu. A „hlava“ hada navíc dojela „ocas“. Letos se pravidla poněkud změní.
„Motorkáři pojedou jen jedno kolo, zato by ho měli skutečně jet, a ne jen popojíždět,“ slibuje Lacinová. Kolona se bude nově řadit až pod tribunou C. Jakmile budou všechny motorky na dráze, nastane čas na hromadné focení. A vzniknout by měly i letecké záběry účastníků. „Rozjezd pak bude probíhat po vlnách, každá vlna tak bude moci poměrně svobodně dokončit celý okruh. Zkrátka jsme vše naplánovali tak, že všichni buď budou stát, nebo pojedou rozumnou rychlostí tak, aby se motorky zvládaly uchladit a netrápily se,“ vysvětlil technik dráhy Masarykova okruhu Róbert Herbst.
Rekord proběhne mezi půl dvanáctou a druhou hodinou. „Všem účastníkům doporučujeme, aby přijeli ještě dříve, loni část jezdců nestíhala nájezd,“ varuje Lacinová. Na všechny účastníky letos čeká jako obvykle pamětní samolepka, která zároveň slouží jako pomůcka k sečtení účastníků. Motorkáři, kteří si zároveň zajezdí při volných jízdách, dostanou speciální „zlatou“ samolepku. Pro její držitele pak připravuje Masarykův okruh překvapení na sezonu 2015. Účast na rekordu je zdarma, jízdy veřejnosti budou stát obvyklých 550 korun za 25 minut. Dráha bude otevřena od 9 do 17 hodin kromě doby vyhrazené na rekord.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023
  • Motorbike 12/2022
  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před týdnem ve 12:51
MotoRoute 1/2023 vychází 1. 2. 2023
Časopis Motorbike
před týdnem ve 12:49
𝗖𝗙𝗠𝗢𝗧𝗢 𝟳𝟬𝟬𝗖𝗟-𝗫 𝗔𝗱𝘃𝗲𝗻𝘁𝘂𝗿𝗲
Na dlouhodobý test se můžete těšit v našem časopisu Motorbike, který si můžete předplatit a bude vám chodit rovnou do schránky!
Bikes.cz
4. ledna
Letos uplyne 120 let od založení společnosti Harley-Davidson
Časopis Motorbike
18. prosince
Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023 je právě v prodeji. Víc se dozvíš na www.motolife.cz/.../motorbike-katalog-motocyklu-skutru-a-ctyrkolek-2023-motorbike-45f6
Všechny příspěvky ...