ČMN 8/2018 právě v prodeji

vydáno 12. 4. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_8.jpg

Nekompromisní Husqvarnu jsme vzali do Alp, porovnali jsme japonské čtyřválcové naháče, mrkli na jarní nástrahy na silnicích, v sekáči jsme se podívali na zoubek V-Rodu, v rubrice historie najdete rychlou Yamahu Jacka Findlaye a mnoho dalšího.
ČMN 8/2018 v prodeji od čtvrtka 12. dubna.


Na vyjížďku s Policií ČR!

Začněme spolu aneb kolama dolů, tak zní heslo letošní celorepublikové preventivní aktivity Policie České republiky, zaměřené na bezpečnost řidičů motocyklů. Že by se ledy konečně hnuly a místo represe nás čekala ze strany státu skutečná prevence?


KTM bude 790 vyrábět v Číně, CFMoto plánuje streetfighter s rakouským motorem

Spolupráce KTM a čínské značky CFMoto nabírá na intenzitě. Nejdříve bylo CFMoto dovozcem rakouských strojů, potom z dovezených CKD kitů montovalo pro domácí trh modely Duke 200/390. Nyní jsou obě značky rovnými partnery v joint venture CFMoto-KTMR2R, ve středu 28. března byla zahájena výstavba nové továrny v Chang-čou.


Test: Husqvarna 701 Supermoto - Nejrychlejší z Dolomit

Před dvěma lety jsme největší supermoto od Husqvarny vytáhli na okruh, do města, na motoslalom a na kratší výlet. Model 2017 je prý ale ještě vychytanější, a proto jsme ho chtěli poznat i v jiném prostředí. Zabalili jsme baťůžky a vyrazili směr Dolomity.


Test: Honda CB650F vs. Kawasaki Z900 - Japonský naháč = čtyři válce!

Tohle tvrzení už dávno neplatí ve všech případech, ale pořád, když se řekne „japonský naháč střední třídy“, tak si člověk bez přemýšlení představí moderně tvarovanou motorku, v jejíchž útrobách se vytáčí čtyřválcové srdce. Tahle kategorie je zdola ohraničena Hondou CB650F a shora Kawou Z900.


Téma: Jak si rozbít hubu na jaře. Zn: Rychle a kvalitně

V televizi to kluci v MotoGP drtí po loktech, sluníčko konečně po půl roce začalo plnit své povinnosti a doma to prostě nejde vydržet. Na co si teď dát bacha, abyste neskončili jako smutná hlavní hvězda večerních zpráv?


Technika: Aerodynamická křidélka v MotoGP

Křidélka v prvních podobách začala používat v roce 2015 Ducati. Celá myšlenka byla v tom, že chtěli najít další vývojovou cestu, jak být lepší než konkurence. Základním impulzem pro použití křídel byla změna pravidel v roce 2012.


Cestopis: Keňa a Tanzánie - Velké dobrodružství na mrňavé motorce

Netuším, jestli jsem někdy seděl na horší motorce, než je strojek indické výroby Bajaj Boxer. Přesto jsme na něm po Keni a Tanzánii za jeden měsíc se spolujezdkyní, skládací kytarou a slabou bagáží najeli 6000 km, přičemž bylo nutný řadit dolů a vydržet vibrace v maximální rychlosti 80 km/h. Toho Boxera muší váhy nám půjčil na konci ledna kamarád Steve v Nairobi, dal nám k tomu helmy, popřál hodně štěstí a pustil nás do světa, který jsme neznali.


Téma: Textilní motooblečení - Jezdím pořád, jezdím rád!

V čem je kouzlo celoročního jezdění? V odvaze? V zarputilosti? Možná. Ale především je to ve vhodném funkčním oblečení – v textilním motoblečení, které vám dovolí neřešit, jak zrovna venku je. Není totiž špatné počasí, jen špatně oblečený motocyklista či motocyklistka!


Second Hand: Harley-Davidson VRSC V-Rod - Harley s mega koulema

Pro ortodoxní fanoušky amerického železa byl V-Rod neakceptovatelný. Po svezení ale někteří změnili názor. Proč? Protože tohle byl ten nejostřejší sériový Harley všech dob! Škoda, že už ho seženete jen z druhé ruky…


Přestavba: Suzuki GN250 1994 alias Nobody’s Hero od WASPS Culture - Ničí hrdina

Mašina pro holku? Už delší dobu Petr Kolář z „WC“ o něčem takovém přemýšlel. Holky přeci jezdí čím dál tím víc a postavit něco strohého, lehkého a hravého by mohlo být hodně zábavné.


Historie: Yamaha TZ750B Jacka Findlaye - Oběť svého úspěchu

Nejvíce výkonu za nejméně peněz, to byla v 70. letech čtyřválcová dvoudobá Yamaha TZ750. Její dominance byla tak výrazná, že třídu Formula 750 proměnila záhy de facto ve značkový šampionát a FIM ji proto zrušila. Jedním ze šesti šampionů na tomto stroji byl legendární jezdec Grand Prix Jack Findlay v roce 1975.


Historie: Douglas 2¾ HP - Nejlepší z dvouválců

Jeden válec je málo, čtyři už zbytečně moc. Takže od nepaměti se v motocyklové historii jako nejlepší motor vždycky jevil dvouválec. A jako nejlepší dvouválec? No boxer! Motor s protilehlými vodorovně uloženými válci, jehož prvořadou předností je nejpřirozenější a nejdokonalejší vyvážení, tudíž chod téměř bez vibrací. A právě tady byla anglická firma Douglas nejen symbolem průkopnické konstrukce, ale i komerčního úspěchu, daného spolehlivostí a uživatelskou přívětivostí svých motocyklů.


Akce: Pod dohledem krále Jiřího

Velikonoční Bílá sobota patřila již tradiční jízdě HD z Prahy do Poděbrad. Přestože předpověď počasí nebyla vůbec příznivá, lázeňské město nakonec opět na jeden den naplnili motorkáři a jejich stroje.


Sport: Márquez mistrem kickboxu

Po úvodu za umělého osvětlení se jezdci Grand Prix vydali za podzimním sluncem do Jižní Ameriky, ale čekal je tam spíš déšť. Záporným hrdinou závodů se stal šestinásobný mistr světa Marc Márquez.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
Všechny příspěvky ...