Na cestu kolem světa s jistými úmysly!

vydáno 6. 6. 2018, text David M. Bodlák, foto RZ

Tak nějak by se dala nazvat expedice dvaadvacetiletého Henryho Crewa, který se nedávno vydal na 35 000 mil dlouhou cestu okolo planety na Ducati Scrambler Desert Sled. Henry ale nejede jen na výlet…

Začátkem letošního dubna odstartoval Brit Henry Crew cestu okolo světa, dlouhou 35 000 mil, přes 35 zemí a šest kontinentů. Tímto počinem se jednak chystá zlomit dosavadní Guinnessův světový rekord s cílem, stát se nejmladším člověkem, co objel svět na motorce, a za druhé je v tom poslání, vybrat 35 000 liber (za každou míli jednu libru) pro nadaci Movember, zabývající se výzkumem a podpůrnými programy v oblasti rakoviny prostaty, testikulární rakoviny, duševního zdraví mužů a prevence sebevražd. Právě kvůli sebevraždám přišel Henry o své tři přátele a sám prý prošel vlastními boji s duševním zdravím.

Výzva pro něj odstartovala v úterý 3. dubna v Bike Shed Motorcycle Club v Shoreditchi a pokud chce uspět, alespoň, co se rekordu týče, měl by to zvládnout za 13 měsíců, aby byl do 10. května 2019 zpátky. A hned první částí cesty byla návštěva fabriky Ducati v italské Boloni. „Plánoval jsem tuto cestu po dobu osmi měsíců a nemohl jsem najít lepšího charitativního partnera než je Movember. Nejen že vytvořili skvělou komunitu, která má spojení s motocykly, ale také bojují proti něčemu, co jsem si sám prožil, hlavně během svého působení na univerzitě,“ říká Henry, kterému se dostalo uznání i od Charleyho Boormana, ambassadora Movemberu, který něco podobného spolu s Ewanem McGregorem absolvoval.

Ambassador Movemberu Charley Boorman a Henry Crew

Owen Sharp, generální ředitel společnosti The Movember Foundation, to komentoval slovy, že jsou neuvěřitelně poctěni a nadšeni, že Henry převezme toto hluboké dobrodružství pro Movember. Ve Velké Británii umírá v průměru 12 mužů denně po sebevraždě a všichni tak doufají, že Henryho výzva přinese potřebné finanční prostředky, kterými by se dalo něco změnit.

Henry celou cestu jede na motocyklu Ducati Scrambler Desert Sled, který mu na cestu půjčila Ducati UK. Prý tohle dobrodružství museli podpořit a přejí mu hodně štěstí, jak řekl Tim Maccabee, ředitel britského zastoupení Ducati. No a my mu můžeme držet pěsti, ať mu to odsejpá jak pod koly, tak na zřízeném účtě, třebaže nás, jakožto Českou republiku, si do cestovního diáře nezapsal.

Více o jeho cestě na Instagramu: @henrycrew, facebookové stránce 35000 Miles či na Twitteru @35000Miles.Nepřehlédni na MotoLife

 • Motorbike 7/2020
 • Motorbike 6/2020
 • Motorbike 5/2020
 • Bridgestone rozšiřuje portfolio o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí a ovladatelností
 • Motorbike 4/2020

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Časopis Motorbike
včera ve 21:39
     1   0
❗️ Nový Motorbike 7/2020 právě vyšel...
Časopis Motorbike
včera ve 23:07
     0   0
Ostrý test jednoho z nejdiskutovanějších adventure strojů současnosti.
Moto.cz
před 4 dny v 18:50
     1   0
Jakub Kornfeil bude letos závodit MotoE
Všechny příspěvky ...