Zvolte název divišovských motocyklů

vydáno 24. 6. 2015, text hell, foto rz

V Divišově se původně vyráběly motocykly pod značkou ESO. Později nesly jméno JAWA a v posledních letech jsme na nádržích plochodrážních speciálů viděli JRM (Jawa Racing Motors). To proto, že se divišovský výrobce s Jawou na dalším používání názvu nedohodl.

Jaký název pro divišovské motocykly by se líbil vám? Hlasujte v naší anketě, výsledky předáme do Divišova kompetentním. Třeba bychom problém s názvem mohli současnému majiteli továrny pomoci rozlousknout.
ESO
1
ESO
jsem pro tento název
53%
JAWA
2
JAWA
jsem pro tento název
35%
JRM
3
JRM
jsem pro tento název
12%Diskuze k článku

Franta. 25. 6. 2015
K dlouholeté a úspěšné tradici značky jak na ploché dráze, tak v terenních závodech,na silnici i v monopostech,a hlavně k úctě zakladatele pana Simandla jsem pro navrácení ke značce ESO.

luděk 6. 7. 2015
Nevidím nejmenší důvod proč by se divišovské motocykly měly jmenovat jinak než ESO,pokud ovšem chce nový majitel navazovat na tradici úspěšné značky a jejího konstruktéra.To,že soudruzi kdysi škrtem péra "přikryli" tuto úspěšnou značku názvem JAWA nemůže být přece důvodem v této podivné "praxi" pokračovat.

Roman 6. 7. 2015
Také se přidávám pro název ESO. Dále by mne zajímalo, když je pan Helikar v kontaktu s majitelem - Jaké jsou v současnosti prodeje motocyklů a motor��? Kteří závodníci na vrcholné úrovni s "jawou" v současnosti jezdí? Jaké jsou plány do budoucna co se týče výroby?

Ivo Helikar 14. 7. 2015
Dobrý den, v kontaktu jsem, informace ale zatím mám staršího data z loňska. Tuhle anketu jsme si vymysleli, protože nás reakce na ní zajímaly, a říkali jsme si, že možná budou zajímat i divišovskou továrnu a čtenáře ČMN. Byl jsem u toho, když se výroba v Divišově znovu rozjížděla, měli jsme i článek po prvním roce fungování nového vedení a počítám s tím, že další na toto téma připravím hned po uzavření ankety na konci prázdnin. Za mě osobně, přeji Divišovským jen to nejlepší, tahle továrna by si to určitě zasloužila...

Axel 17. 7. 2015
Ideální by byla Jawa pokud by to bylo drahý Eso propagovat od začátku novou značku by bylo těžší ale zůstat u jedné a neskákat od názvu k jinému to mate. Myslím že Jawa může být v současnosti ráda, že má alespoň nějakou dobrou reklamu díky motorkám z Divišova. Jinak Jawa krom ploché dráhy byla dobrá i v enduru šestidenní v 80 letech.a v 60 letech okruhy František Šťastný.

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...