Bez zmrzlého úsměvu

vydáno 7. 4. 2014, text Standa Smékal

Jedno dlouho očekávané sobotní ráno zaznělo v nejedné garáži po celé naší republice protočení startérů a po následném vyběhnutí pavouků z trubek i dlouho očekáváné lahodné zaburácení motorů. No a možná následovalo i zvolání: "Sláva, vrčí to, haleluja, pánbůh je motorkář."

 Toho dne úsměv nezmizel ani při pohledu na rtuť teploměru, který ukazoval velice radostné hodnoty. Nemrzne, nesněží, a dokonce ani neprší, takže letos to bude v suchu. Z místa tajného setkání spřátelených pořadatelských klubů odjelo (z Prahy) 250 motocyklů Harley-Davidson na svou již XVI. jízdu Praha – Poděbrady. Postupně se nabalovaly další a další motocykly všech značek, až se kolona rozrostla na úctyhodných 3000 metrů. A dle dopravních informací dokonce snad až na 10 km. Během jízdy se nic vážného nestalo, za což patří dík Policii ČR, která pomohla při uzávěrách a hladkém průjezdu křižovatek a nájezdů, ale i motorkářům v koloně a plechovkářům, kteří kolonu respektovali a nechávali ji v klidu projet.


Pitomec ze dvorku

Bohužel se, jak to tak bývá, našel I JEDEN pitomec, který se do kolony dostal hlava nehlava, rovnou ze dvorku to poslal do kolony. PROČ? Protože méně zkušení motorkáři vytvořili větší  mezeru, čímž dovolili tomuto HOVADU, jak si asi myslel, zařazení do kolony. Netrvalo dlouho a na Jižní spojce se při nájezdu na dálnici dvě motorky kvůli tomuto,,ohleduplnému" řidiči dostaly do vzájemné kolize a došlo k poškození zadního blatníku člena H-DCP tak nešťastně, že již v jízdě do Poděbrad nepokračoval, naopak se vydal zcela  jiným směrem – H-D servis Na Šaldě. Naštěstí došlo jen k pomačkání plechů bez zranění, ale i tak to zamrzí!

Přátelé, kamarádi motorkáři! Apeluji na vás: za jízdy ve skupině v uzavřené koloně buďte ohleduplní, předvídaví, ale zároveň i nekompromisní, a to především vůči takovýmto,,narušitelům". I když je kolona řízená a uzavíraná zkušenými jezdci (vestičkáři), vše se uhlídat nedá. Tak ať to příště neskončí hůř!


Dvanáct tisíc pro dystrofiky

Po příjezdu do Poděbrad proběhlo přivítaní účastníků oslav z improvizovaného pódia na velkém červeném nosatém americkém trucku, kterého se zhostil starosta Poděbrad Ladislav Langr, prezident H-DCP Martin Novák a director H.O.G. Praha Petr Bíbr. Po slavnostním zahájení napochodovala na pódium kapela, která se postarala o parádní živou hudební kulisu celé akce. Kromě členů H-DCP a H.O.G. Chapterů se svými naleštěnými stroji a klubovými stánky plnými triček, nášivek a odznáčků se oslav, jak se již pomalu stává tradicí, zúčastnilo také sdružení motorkářů MDA RIDE Clubu. Jejich stánek byl opět na svém místě na začátku lázeňské kolonády. Kromě upomínkových předmětů s logem MDA rozdávali pozvánky na další ročník, letos již 6. MDA RIDE, který se uskuteční 21. 6. na pražské náplavce u botelu Admirál. MDA RIDE je největší charitativní motorkářský projekt v České republice a bude to opět nezapomenutelný zážitek. Na MDA stánek letos zavítal snad největší počet návštěvníků a v kasičce na pomoc dětem s nevyléčitelným svalovým onemocněním přibylo nádherných 12 375 kaček!

,,Děkuji všem, kteří se na realizaci našeho „vystoupení“ podíleli. Hance, že napekla dobroty, Martině za to, že excelovala při prodeji našich drobností s logem MDA RIDE, i rodina Forstrů byla opět skoro v plném počtu. Díky patří také Honzíkovi Němců z Vintage Garage, který díky své síle a mládí postavil stánek, a atmosféra okolo něj byla úžasná. Zájem lidí nás utvrzuje v tom, že to, co děláme, má asi smysl,“ dodal Josef Káďa Kadeřábek, předseda sdružení MDA RIDE Club (více info o akcích na http://mdaride.cz/).

Letošní poměrně solidní počasí přilákalo do Poděbrad neskutečné množství lidí a především motorkářů. Přijelo zhruba 2500 motocyklů všech značek a kubatur a jen pro zajímavost, letošním nejstarším účastníkem byl pan Josef Müller, emeritní President H-DCP, ve věku 91 let, který se vzhledem ke svému věku oslav zúčastnil pochopitelně bez motocyklu. Dále 120 členů nejstaršího Harley-Davidson klubu na světě, H-DC Praha, který byl založen v r. 1928. Zvláštní poděkování patří Městskému úřadu Poděbrady a Městské policii za pomoc při organizaci tohoto tradičního zahájení motocyklové sezony 2014.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...