Bez zmrzlého úsměvu

vydáno 7. 4. 2014, text Standa Smékal

Jedno dlouho očekávané sobotní ráno zaznělo v nejedné garáži po celé naší republice protočení startérů a po následném vyběhnutí pavouků z trubek i dlouho očekáváné lahodné zaburácení motorů. No a možná následovalo i zvolání: "Sláva, vrčí to, haleluja, pánbůh je motorkář."

 Toho dne úsměv nezmizel ani při pohledu na rtuť teploměru, který ukazoval velice radostné hodnoty. Nemrzne, nesněží, a dokonce ani neprší, takže letos to bude v suchu. Z místa tajného setkání spřátelených pořadatelských klubů odjelo (z Prahy) 250 motocyklů Harley-Davidson na svou již XVI. jízdu Praha – Poděbrady. Postupně se nabalovaly další a další motocykly všech značek, až se kolona rozrostla na úctyhodných 3000 metrů. A dle dopravních informací dokonce snad až na 10 km. Během jízdy se nic vážného nestalo, za což patří dík Policii ČR, která pomohla při uzávěrách a hladkém průjezdu křižovatek a nájezdů, ale i motorkářům v koloně a plechovkářům, kteří kolonu respektovali a nechávali ji v klidu projet.


Pitomec ze dvorku

Bohužel se, jak to tak bývá, našel I JEDEN pitomec, který se do kolony dostal hlava nehlava, rovnou ze dvorku to poslal do kolony. PROČ? Protože méně zkušení motorkáři vytvořili větší  mezeru, čímž dovolili tomuto HOVADU, jak si asi myslel, zařazení do kolony. Netrvalo dlouho a na Jižní spojce se při nájezdu na dálnici dvě motorky kvůli tomuto,,ohleduplnému" řidiči dostaly do vzájemné kolize a došlo k poškození zadního blatníku člena H-DCP tak nešťastně, že již v jízdě do Poděbrad nepokračoval, naopak se vydal zcela  jiným směrem – H-D servis Na Šaldě. Naštěstí došlo jen k pomačkání plechů bez zranění, ale i tak to zamrzí!

Přátelé, kamarádi motorkáři! Apeluji na vás: za jízdy ve skupině v uzavřené koloně buďte ohleduplní, předvídaví, ale zároveň i nekompromisní, a to především vůči takovýmto,,narušitelům". I když je kolona řízená a uzavíraná zkušenými jezdci (vestičkáři), vše se uhlídat nedá. Tak ať to příště neskončí hůř!


Dvanáct tisíc pro dystrofiky

Po příjezdu do Poděbrad proběhlo přivítaní účastníků oslav z improvizovaného pódia na velkém červeném nosatém americkém trucku, kterého se zhostil starosta Poděbrad Ladislav Langr, prezident H-DCP Martin Novák a director H.O.G. Praha Petr Bíbr. Po slavnostním zahájení napochodovala na pódium kapela, která se postarala o parádní živou hudební kulisu celé akce. Kromě členů H-DCP a H.O.G. Chapterů se svými naleštěnými stroji a klubovými stánky plnými triček, nášivek a odznáčků se oslav, jak se již pomalu stává tradicí, zúčastnilo také sdružení motorkářů MDA RIDE Clubu. Jejich stánek byl opět na svém místě na začátku lázeňské kolonády. Kromě upomínkových předmětů s logem MDA rozdávali pozvánky na další ročník, letos již 6. MDA RIDE, který se uskuteční 21. 6. na pražské náplavce u botelu Admirál. MDA RIDE je největší charitativní motorkářský projekt v České republice a bude to opět nezapomenutelný zážitek. Na MDA stánek letos zavítal snad největší počet návštěvníků a v kasičce na pomoc dětem s nevyléčitelným svalovým onemocněním přibylo nádherných 12 375 kaček!

,,Děkuji všem, kteří se na realizaci našeho „vystoupení“ podíleli. Hance, že napekla dobroty, Martině za to, že excelovala při prodeji našich drobností s logem MDA RIDE, i rodina Forstrů byla opět skoro v plném počtu. Díky patří také Honzíkovi Němců z Vintage Garage, který díky své síle a mládí postavil stánek, a atmosféra okolo něj byla úžasná. Zájem lidí nás utvrzuje v tom, že to, co děláme, má asi smysl,“ dodal Josef Káďa Kadeřábek, předseda sdružení MDA RIDE Club (více info o akcích na http://mdaride.cz/).

Letošní poměrně solidní počasí přilákalo do Poděbrad neskutečné množství lidí a především motorkářů. Přijelo zhruba 2500 motocyklů všech značek a kubatur a jen pro zajímavost, letošním nejstarším účastníkem byl pan Josef Müller, emeritní President H-DCP, ve věku 91 let, který se vzhledem ke svému věku oslav zúčastnil pochopitelně bez motocyklu. Dále 120 členů nejstaršího Harley-Davidson klubu na světě, H-DC Praha, který byl založen v r. 1928. Zvláštní poděkování patří Městskému úřadu Poděbrady a Městské policii za pomoc při organizaci tohoto tradičního zahájení motocyklové sezony 2014.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...