DRE aneb zlepšujte se a užívejte si v italském stylu!

vydáno 27. 2. 2018, text David M. Bodlák, foto Ducati

Ani letos Ducati neslevuje ze své nabídky kurzů v rámci zavedené Ducati Riding Academy, která začala fungovat již v roce 2003. A je toho opravdu hodně!

Jako každý projekt i Ducati Riding Experience se během let vyvíjí a rozšiřuje své aktivity. Už dávno to není jen bezpečné ovládání motocyklu, nýbrž speciální okruhové tréninky a před pár lety s příchodem Multistrady Enduro se spustily kurzy pro dobrodružněji založené jezdce. Ani to však není konec. Kromě výcviku si můžete dopřát i organizované víkendové výlety, tzv. Dream Tour, čtyřdenní jízdu po kopcích Toskánska a Emilie, začínající návštěvou továrny Ducati a muzea v Borgo Panigale. Novinkou letošního roku je Adventure Tour – exkluzivní třídenní cesta po silnicích i mimo ně pro dvanáct účastníků.

Celá DRE je založena na nevšedních zážitcích včetně toho, že to absolvujete na motocyklech Ducatipod vedením skvělých instruktorů z řad testovacích jezdců (např. Alessandro Valia či Andrea Rossi), světových závodníků, ať už aktivních (např. Carlos Checa), či zkušených veteránů třeba z Dakaru (Beppe Gualini), a v rámci programů „Safety, Racetrack a Enduro“ už prošlo touto akademií více než10 000 motocyklistů, kteří měli zájem zdokonalit své jezdecké dovednosti.

A jaké jsou letos možnosti?

DRE Safety Academy je zaměřená na základní trénink dovedností, které by měl zvládat každý motocyklista, aby se byl schopen bezpečně pohybovat v provozu a jízdu si užít, nikoliv přetrpět. Kurzy probíhají v tréninkovém centru ve Vairanu, a to ve dvou úrovních. Level 1 je určen pro čerstvé absolventy s pouhým základem a také pro ty, co se vracejí za řídítka po delší době. Na programu pro 12 žáků je jak teorie, tak i praxe a zkušenosti si vštěpujete na strojích Monster 797 a 821. Level 2 je určen pro pokročilejší jezdce, kteří chtějí zdokonalit a zautomatizovat své schopnosti. Jednodenní cvičení je připravené již pro 36 účastníků, kteří dostanou k dispozici klasické motorky typu Monster 1200, Hypermotard, malou i velkou Multistradu či Supersport S. Více info ZDE.

DRE Racetrack Academy probíhá v rámci jednodenních či dvoudenních různě odstupňovaných kurzů na sportovních modelech značky - tedy v posledních letech Panigale, a to na okruzích Mugello a Misano. Kalendář a ceny najdete ZDE.

DRE Enduro Academy nabídne cvičný model Multistrada Enduro 1200 a dvoudenní kurzy (od 720 eur), pořádané nedaleko Florence pod hradem Nipozzano na 600hektarovém pozemku. Trénink je zaměřen na zdokonalování se v technické jízdě, v překonávání různě obtížných překážek a získání maximální jistoty v sedle a především ve stupačkách velkého stroje, což je jistě skvělý základ třeba i pro jízdu okolo světa. Více info ZDE.

Na dalších termínech přidružených akcí tým usilovně pracuje. A pokud by někdo z vás něco z této nabídky zkusil, dejte nám vědět. Nás by vaše zkušenosti docela zajímaly!Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 2 dny ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 2 dny ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před týdnem v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...