DRE aneb zlepšujte se a užívejte si v italském stylu!

vydáno 27. 2. 2018, text David M. Bodlák, foto Ducati

Ani letos Ducati neslevuje ze své nabídky kurzů v rámci zavedené Ducati Riding Academy, která začala fungovat již v roce 2003. A je toho opravdu hodně!

Jako každý projekt i Ducati Riding Experience se během let vyvíjí a rozšiřuje své aktivity. Už dávno to není jen bezpečné ovládání motocyklu, nýbrž speciální okruhové tréninky a před pár lety s příchodem Multistrady Enduro se spustily kurzy pro dobrodružněji založené jezdce. Ani to však není konec. Kromě výcviku si můžete dopřát i organizované víkendové výlety, tzv. Dream Tour, čtyřdenní jízdu po kopcích Toskánska a Emilie, začínající návštěvou továrny Ducati a muzea v Borgo Panigale. Novinkou letošního roku je Adventure Tour – exkluzivní třídenní cesta po silnicích i mimo ně pro dvanáct účastníků.

Celá DRE je založena na nevšedních zážitcích včetně toho, že to absolvujete na motocyklech Ducatipod vedením skvělých instruktorů z řad testovacích jezdců (např. Alessandro Valia či Andrea Rossi), světových závodníků, ať už aktivních (např. Carlos Checa), či zkušených veteránů třeba z Dakaru (Beppe Gualini), a v rámci programů „Safety, Racetrack a Enduro“ už prošlo touto akademií více než10 000 motocyklistů, kteří měli zájem zdokonalit své jezdecké dovednosti.

A jaké jsou letos možnosti?

DRE Safety Academy je zaměřená na základní trénink dovedností, které by měl zvládat každý motocyklista, aby se byl schopen bezpečně pohybovat v provozu a jízdu si užít, nikoliv přetrpět. Kurzy probíhají v tréninkovém centru ve Vairanu, a to ve dvou úrovních. Level 1 je určen pro čerstvé absolventy s pouhým základem a také pro ty, co se vracejí za řídítka po delší době. Na programu pro 12 žáků je jak teorie, tak i praxe a zkušenosti si vštěpujete na strojích Monster 797 a 821. Level 2 je určen pro pokročilejší jezdce, kteří chtějí zdokonalit a zautomatizovat své schopnosti. Jednodenní cvičení je připravené již pro 36 účastníků, kteří dostanou k dispozici klasické motorky typu Monster 1200, Hypermotard, malou i velkou Multistradu či Supersport S. Více info ZDE.

DRE Racetrack Academy probíhá v rámci jednodenních či dvoudenních různě odstupňovaných kurzů na sportovních modelech značky - tedy v posledních letech Panigale, a to na okruzích Mugello a Misano. Kalendář a ceny najdete ZDE.

DRE Enduro Academy nabídne cvičný model Multistrada Enduro 1200 a dvoudenní kurzy (od 720 eur), pořádané nedaleko Florence pod hradem Nipozzano na 600hektarovém pozemku. Trénink je zaměřen na zdokonalování se v technické jízdě, v překonávání různě obtížných překážek a získání maximální jistoty v sedle a především ve stupačkách velkého stroje, což je jistě skvělý základ třeba i pro jízdu okolo světa. Více info ZDE.

Na dalších termínech přidružených akcí tým usilovně pracuje. A pokud by někdo z vás něco z této nabídky zkusil, dejte nám vědět. Nás by vaše zkušenosti docela zajímaly!Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů