Ducati ve Veroně: 3 přestavěné Scramblery a koncept draXter

vydáno 22. 1. 2016, text Jan Rameš, foto Ducati

V italské Veroně se tento víkend koná tradiční zimní veletrh Motor Bike Expo. Jeden z mnoha lokálních evropských, dalo by se říci. Ovšem Ducati se tady zpravidla blýskne nějakou zajímavostí a letošní rok není výjimkou. Tři krásné přestavby a jeden hodně zajímavý koncept!

Peace Sixty2

Každá ze tří ukázaných přestaveb je naprosto unikátní svým stylem. Začít můžeme vlastně domácím zastoupením, značka Mr. Martini totiž sídlí ve Veroně. A kdyby tahle přestavba bývala existovala před pár lety, asi by se Romeo na Julii ani nepodíval a zmizel by na ní pěkně do dáli.

Dílo Mr. Martiniho nese název Peace Sixty2 a je tedy jasné, že vychází z letošní novinky, Scramblera s malou čtyřstovkou v rámu. Na tu motorku jsme moc zvědaví, řekli bychom, že to bude hodně zábavné svezení. Nicméně tohle by nás samozřejmě zajímalo ještě víc. Stylovou kapotu s velkým kulatým plexi, ukrývajícím normální světlomet, doplňuje roztomilé třídílné sólo sedlo, nízká řídítka a lauf od Termignoni. A proč Peace alias Mír? Tahle stavba vznikla v době teroristických útoků v Paříži, což je město tomuto staviteli velmi blízké, a na boku na číselné tabulce 62 (jak že se anglicky řekne tohle číslo?) najdeme text slavné Imagine od Johna Lennona...

Revolution

Také Revolution je postaven na základě malé "dvaašedesátky" a i on dokazuje, že objem motoru není pro krásnou přestavbu vůbec důležitý. Milánští Officine Mermaid se v tomto případě pustili do velmi zajímavého a nádherně čistého bobbera.

Kde proběhla největší práce, to vidíte na první pohled. Kratičká prdelka hostí akorát jedno jediné, ručně šité kožené sedlo, a ze stejného materiálu jsou i postranní číselné tabulky. Velmi pěkně vypadají harmoniky na přední vidlici a černé omotávky trubek nad nimi. Bedlivému oku pozorovatele neuniknou odstraněné kryty rozvodových řemenů, ovšem přehlídnout byste mohli fakt, že přední kolo je sedmnáctipalcová stošedesátka a to zadní má šíři 180 mm.

Artika

Třetí do party jako by vznikl u nás v těchto dnech. Ovšem Dario Lopez Studio mělo v hlavě úplně něco jiného než pár zasněžených kopečků kdesi ve střední Evropě. Tohle je totiž pocta starým Ducati Pantah, které v 70. letech jezdily tzv. Ice Trophy, čili závody na ledě! A pro nás je Ducati synonymem teplého počasí, a jak padne pod patnáct stupňů (nad nulou, pochopitelně), skoro se bojíme na nich vyjet...

Artika, jak se tento projekt jmenuje, má barevné provedení přesně takové, jaké uvidíte na "ledovém" Pantahu v muzeu Ducati v Boloni. Akorát blatníčky jsou podstatně kratší, však také hřeby nejsou ty děsivé plochodrážní, ale podstatně decentnější. A přestože zrovna tady bychom očekávali spíše menší čtyřstovku, tenhle Scrambler na sníh je postaven na základě osmikila Icon. Jééé, to musí driftovat!

draXter

A teď z jiného ranku. Vyrazil vám v Miláně na veletrhu EICMA dech nový XDiavel? Tak to se snad ani nekoukejte, co Ducati přivezla do Verony. Je to koncept a nejspíš u něj také zůstane, ale pod jménem draXter se ukrývá věc, která, když se jí nebude líbit váš svetr, vás pravděpodobně sežere. A kosti vyflusne tou obrovskou rourou, která prý má být výfuk, haha.

No dobře, tak trochu vážněji. Koncept draXter je nový XDiavel předělaný na sportovní notu. Což je poněkud praštěné, neboť Ducati XDiavela prezentovala právě jako skutečný cruiser vedle superbikově laděného běžného Ďábla. Holt Itala nepředěláš. Odpružení a brzdy pocházejí z Panigale, vašim očím nesmí utéct brutální přepákování stupaček a otazníky vyvolává použitý motor, který se prezentuje suchou spojku, zatímco sériový XDiavel má spojku v oleji. Nepřehlédnutelná číslice 90 na krytu motoru avizuje počínající oslavy devíti dekád existence boloňské značky.Články na MotoLife

 • Šeri - Modely značky Durris Bikes
 • Šeri testuje - Triumph Speed Twin 1200
 • Šeri - Durris Bikes
 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny ve 23:49
V Rumunsku vyšel nový Lesní zákon regulující jízdu mimo silnice, ale následky pro milovníky off-roadu nejsou tak dramatické, jak bývá někdy prezentováno.
Magazín Motoroute
před 5 dny ve 22:02
Nová knížka Pavla Suchého o motorkách, které se tak úplně nepovedly...
Magazín Motoroute
před týdnem v 0:55
Dovozce strojů CFMOTO, firma Journeyman CZ, pro sezonu 2021 výrazně navyšuje nabídku motocyklů. K již zavedeným 3 modelům v kubatuře 650 ccm v čele s bestsellerem CFMOTO 650MT a letošní novince 300NK přibude kompletně nová modelová řada s označením CL-X.
Všechny příspěvky ...