Motorbike 5/2022

vydáno 6. 5. 2022, text

Většina motocyklových značek uvolnila pro testování své letošní novinky a tak už naplno jezdíme a zjišťujeme, co nám která z nich nabízí. V květnovém Motorbike si tak můžete mimo jiné přečíst test do poslední chvíle přísně utajovaného, zbrusu nového H-D Nightstera, kterého jsme měli možnost vyzkoušet ve španělských horách, dále na vás čeká „lidský“ Streetfighter V2 či cestovní Honda NT1100. A to není zdaleka všechno – na 122 stranách aktuálního vydání toho najdete samozřejmě mnohem víc.

Testy

Harley-Davidson Nightster

Měl jsem pocit déjà vu. Mým posledním zahraničním testem před kovidovou pandemií byla akce Harley-Davidson, kdy jsme ve Španělsku zkoušeli nové Softaily. Uplynuly dva roky a já seděl v letadle, které směřovalo do Barcelony. A hádejte, co jsem letěl testovat? No jasně, novinku H-D – jen jsem v té chvíli pořádně nevěděl, jakou. Platilo embargo a oficiálně byl nový model představen celému světu dokonce až den po našem příletu zpět do ČR. O to větší byl Nightster překvapením. A pro mě vlastně pořád ještě je.

Ducati Streetfighter V2

Traduje se, že padesáti koní je u motocyklu nutnost, stovka znamená komfort a přes sto padesát zábavu. Dvouválcové Superquadro v monokokovém rámu výkonově zapadá mezi nového Monstera a ještě o víc jak padesát koní silnější Desmosedici Stradale V4. Naproti čtyřválci je novinka ovladatelnější, míň topí, ale pro dvouválcové štěstí si musíš dojít do nejvyšších otáček.  


Honda NT1100

V nabídce Hondy nám delší dobu scházel silničně orientovaný, sportovní tourer. Takový, jakým byly ST1300 Pan European nebo NT650 Deauville. Nedávným představením nového modelu NT1100 Honda tuto mezeru zaplnila a využila k tomu osvědčenou platformu z oblíbeného adventure motocyklu Africa Twin. Před nám tak stojí kapotovaný stroj na sedmnáctipalcových ráfcích, připravený pohodlně ukrajovat silniční kilometry. Na tuhle novinku jsme byli hodně zvědaví a po několika dnech strávených v jejím sedle už víme, jaká je.


Benelli Leoncino 800

Jméno Leoncino se dalo poprvé zaznamenat na výstavě Eicma v Miláně, v roce 2015, tehdy šlo ovšem o stroj v menší kubatuře a jen v podobě prototypu. Už tehdy měla tahle koncepce velký ohlas, tvary a detaily působila hodně inovativně a výrazně vybočovala z tehdejších tradičních směrů. Lvíček na nádrži a italsky vymazlené designové prvky od té doby zůstaly naší redaktorce Judy v hlavě a vždycky si přála se na nějakém takovém produkčním stroji svézt. Teď dostala možnost a „Lvíčka“ důkladně potrápila na našich silnicích.


SWM 500 Six Days

Novinka letošního roku, SWM 500 Six Days, vlastně zas až takovou novinkou není – v našem pravidelném Katalogu jsme ji poprvé představili už pro rok 2018. Jenže jedna věc je představení, druhá pak se motorce dostat, neb, jak je jasné, se k nám musí dovézt. Tím nemyslíme samozřejmě do redakce, ale do republiky. No a pak ho ještě získat pro test. Letos se ale konečně zadařilo a my měli možnost vyzkoušet, jak stroj se sympatickým názvem Six Days funguje. Pokud to chcete vědět taky, je tu náš test.


Piaggio One Active

Jestli máte slabost pro nové věci, moderní technologie a rádi sledujete, kudy se trh s elektromobilitou právě ubírá, nebo jen hledáte přibližovadlo do města, pak vaše oko právě spočinulo na těch správných písmenkách. Novinka Piaggio One Active je totiž zajímavá ve všech zmíněných ohledech.


Kult - Suzuki TL 1000S

V roce 1997 byl příchod TL 1000S prezentován jako nástup něčeho, co konečně zastaví kralování Ducati ve světě superbiků. Velké očekávání se ale brzy změnilo v obecné zatracení a špatná pověst zhatila další šance jinak kvalitního základu. U zahraničních novinářů si tento stroj tehdy dokonce vysloužil přezdívku Widowmaker...


Vyzkoušeli jsme také čtyřkolku Linhai UTV 570 T-BOSS EPS, k testu novinky Nightster jsme připojili krátkou historii modelu H-D Sporstster, zavzpomínali na „zlaté devadesátky“, aneb na zrod novodobé české motoscény a najdete u nás i pro některé možná lehce kontroverzní článek „Čínská vlna“, ve kterém jsme se snažili vysvětlil a osvětlit, jak je na tom současná čínská motocyklová produkce. Judita se s vámi podělí o zkušenosti z návštěvy „továrny na sny“, tedy francouzského Sharku, byli jsme se podívat i na Pitland Roadshow na Letné a na první letošní okruhové akci Dafit Filla Racing Agency.

   

Tím jsme přešli ke sportu: krom pravidelných reportáží z MotoGP, WSBK, MXGP a světové ploché dráhy jsme pro vás vyzpovídali i loňského mistra světa MS Supersportů Dominique Aegertera, zajeli jsme se podívat i na Jarní cenu Brna a na sidecarcross do Mohelnice.

No a jako vždy jsme neošidili ani stálé rubriky, tedy aktuality, toobox, redakční produktové testy, soutěž atd. Doufáme tedy, že vás květnový Motorbike nezklame!

   

Motorbike 5/ 2022 vychází ve středu 4.5.2022 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!

  

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike-5-2022-d7140397.htm nebo https://www.digiport.cz/vydani/floowie/924-motorbike.

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

 

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin a na TV Sport 5 můžete mrknout na náš pořad (https://sport5.cz/archiv/)Další články z rubriky

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Kam dál

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023