Motorbike 4/2020

vydáno 9. 4. 2020, text Motorbike

Tento začátek sezóny zdá se mi poněkud nešťastným, napsal by zřejmě spisovatel Vladislav Vančura, kdyby svůj román Rozmarné léto psal dnes a ne téměř před sto lety. Ale nemá smysl házet flintu do žita, stěžovat si a kňourat, jak se situace zkomplikovala – stejně jako většina motorkářů jedeme i my dál bez zbytečného ubírání plynu a máme tu pro vás zbrusu nové číslo Motorbike!

Testy

Kawasaki Z900

Svůj jízdní talent devítistovka z řady Z dostatečně prokázala jak na horské dráze členitého okruhu Castelloli, tak při silničním testu na okreskách. Jednoduchý, bytelný, přitom obratný motocykl s výbušným čtyřválcem a ve střední třídě už bohužel ne úplně samozřejmým, stavitelným tlumením. Za jejími řídítky jsem si nesčetněkrát kladl otázku, zda u nakedu potřebuju víc?

CFMOTO 650GT

Když se před časem objevily motorky značky CFMOTO na našem trhu, neprovázelo jejich příchod nijak bouřlivé nadšení. Spíš naopak, věční internetoví bojovníci se zatetelili blahem v předtuše snadného terče jejich posměchu a výrazný zájem tehdy neprojevila ani většina našich motoristických médií. Čas ovšem ukázal, že CFMOTO to s motorkami myslí vážně, je třeba s ním počítat a my pro vás máme test jeho novinky, toureru 650GT.

Harley-Davidson Sport Glide a Heritage Classic 114

V minulém Motorbike jsme vám představili dva Softaily Harley-Davidson, konkrétně Street Bob a Fat Bob, a slíbili jsme, že o dalších strojích, které jsme měli možnost si projet v nádherném okolí španělského městečka Antequera v rámci akce Harley-Davidson Triple S Event, si povíme příště. A to příště je právě teď- před námi jsou cestovní Softaily Sport Glide a Heritage Classic 114.

BMW R1250RS vs. Suzuki GSX-S1000F

Marketing Suzuki tvrdí, že litrové GSX je sportovním motocyklem pro silniční jezdce, nikoliv klasickým sportourerem. Upravený motor, rám a další komponenty, převzaté z předchozích generací GSX-R, toto tvrzení rozhodně nevyvracejí. BMW klasické RS mezi sportovní modely řadí rovněž, byť svůj technický základ víceméně sdílí s modelem GS, včetně nejsilnější verze boxeru. Motocykly přesně pro ty, které přestaly bavit ruce proklatě nízko v sedlech supersportů a vyjma ostřejších kilometrů si občas chtějí užít, byť omezený, komfort.

Kawasaki Z900RS vs. Triumph Street Twin vs. Yamaha XSR900

Pokud vám titulek tohoto testu, tedy „Čtyři, tři, dva...start!“přijde trochu zmatený, vězte, že i když to na první pohled nevypadá, určitou logiku má. Do dnešního srovnávacího testu jsme proti sobě totiž postavili tři klasické devítistovky s různými motory: dvouválcem, tříválcem a čtyřválcem. Dvěma Japonkám bude konkurovat Brit a aby to bylo napínavější, barvy Yamahy bude hájit Judy, proti které se s Kawasaki a Triumphem postaví Scoob. 

  

Access Motor Shade Extreme 850i LT EPS

Jana naposledy testovala osmistovkový Access v nádherném bílém provedení cca před dvěma lety a ještě si v perexu dělala legraci, že to je barva vyloženě pro ní, když jednou z jejích velice silných dovedností je umění během dvou minut ušpinit de facto cokoli… Asi opravdu zanechala nesmazatelný dojem, protože další nabídka na testování nového modelu Access přišla v době, kdy do centrály českého dovozce čirou náhodou dorazily první ČERNÉ kousky…

Výčet testů máme za sebou a krom nich najdete v aktuálním Motorbike i reportáže z Motosalonu 2020, z návštěvy továrny Norton a abyste se nenudili, připravili jsme pro vás i krátké návody, jak správně zajíždět novou motorku a jak připravit svůj stroj, než letos poprvé vyrazíte na silnici. V nové sekci „Starý železo“ vám pak přiblížíme legendární Jawu 23 Mustang, turisty jistě zaujme reportáž o polské dvojici cestovatelů z projektu  Look around the Globe.

Covid-19 zmrazil veškeré sportovní akce, ale ještě než k tomu došlo, něco se přece jen odjet stihlo. Máme pro vás tedy reportáže ze závodů Moto2 a Moto3 v Kataru, společně s prognózou, co a jak bude dál, reporty z WSBK v Austrálii a z prvních dvou závodů MXGP a speedwaye. Naše redaktorka Lenka také vyzpovídala přední jezdce českého roadracingu ohledně jejich plánů pro sezónu 2020.

Ani tentokrát nechybí aktuality, toolbox, soutěž a mnoho dalšího.

Pokud vám dubnový Motorbike aspoň trochu zpříjemní současný nepříjemný čas, budeme jen rádi!

Motorbike 4/ 2020 vychází ve středu 8.3.2020 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!   


Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike nebo http://www.floowie.com

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin Další články z rubriky

  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024

Kam dál

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024