Motorbike 3/2023

vydáno 1. 3. 2023, text Motorbike

Asi se nedalo čekat, že bychom už začátkem března vyrazili houfně na silnice a těšili se z prvních letošních kilometrů. Přeci jen nežijeme ani ve Španělsku, ani na jihu Itálie, takže si budeme muset ještě pár dní na pořádnou vyjížďku nechat zajít chuť. Co se ale čekat dalo, je březnové vydání Motorbike. A taky že ano – jeho 120 stran je tady!

Testy

Aprilia RS 660 vs. Yamaha R7

Jednička mine sto padesát, dvojka hladce překoná dvoustovku a normální smrtelník si v sedle superbiku, s mozkem natlačeným v zadní část lebky, klade otázku, zda by obrovského výkonu nestačila polovina. Půlka koní, půlka zábavy? Ne nutně. „Půlčíci“ s R v názvech ji umí rozdávat i na okruhu!

Husqvarna Norden 901 vs. Moto Guzzi V85 TT Guardia d´Onore

Mohlo by se zdát, že s pořízením cestovního endura zapadnete do škatulky dalších jezdců, které se v této populární kategorii našli. Pokud byste se i přesto chtěli nějakým způsobem odlišovat, dobrou zprávou je, že i na současném trhu se najdou výrobci, kteří se nebojí trochu experimentovat a nabízet nám tak netradiční stroje, které se vymykají zažitému standardu.

Honda CB1000R Black Edition vs. Suzuki Katana vs. Yamaha XSR900

Moderní klasika. Svým způsobem jde na první pohled o dost nesmyslné spojení, přeci je něco buď klasické nebo moderní. On to ale zas až takový nesmysl není, což mimo jiné dokazují právě naši tři dnešní soupeři. Honda CB1000R, Suzuki Katana a Yamaha XSR totiž, kdybychom použili zavedené kategorie, stojí právě na hranici mezi moderními hypernakedy a klasikou.

BMW K 1600 GTL vs. Honda GL1800 Gold Wing Tour DCT

Pokud spojíte slova luxus a motorka, může si každý z nás představit něco trochu jiného. Pro závodníka to bude dokonale ovladatelný motocykl s výkonným motorem, skvělými brzdami a vynikajícím podvozkem, pro fanouška přestaveb zas jedinečný stroj, nemající ve světě obdoby. Většina motorkářů si ale při tomto slovním spojení představí cestovní motorky s výbavou, kterou by jim mohl závidět leckterý automobil - například právě K 1600 GTL nebo Gold Wing.

Yamaha TMAX

Je to už spousta let, kdy se objevily první maxiskútry. Skútry, které měly rozšířit zákaznickou základnu o ty, kteří nechtějí jezdit jen po městě na malých, spíš nevýkonných strojích a zároveň se neodváží nebo nechtějí řídit motorku. Přesně pro ně je tu Yamaha TMAX.

Hned 10 strojů v testech a ještě nekončíme: vyzkoušeli jsme i nové CFMOTO Gladiator Z1000 Sport R, v sekci Kult jsme se rozepsali u fenoménu Ducati Multistrada a krátce vám představíme letošní novinky Ducati Diavel V4, SYM SYMNH T 125 a 300 a Keeway RK-V 125 C.

Přehled testů máme za sebou, ovšem je zde samozřejmě i spousta dalšího. Tím je třeba pokračování miniseriálu Jak na to aneb cvičení dělá mistra, úvod do letošní sezóny Dafit Filla Racing Agency, v Techmánii jsme se podívali na známou společnost PSí Hubík, v rámci tréninku jsme vyzkoušeli  balanční pomůcku RDB fitboard a v rubrice cestopis najdete první část „Malého výletu po velkém parku (Yellowstone National Park)“.

Ani ti, kteří mají rádi motosport, o nic nepřijdou. Pro ně tu jednak například představení týmů letošního seriálu WSBK či aktuální report ze světové i naší ploché dráhy, ale hlavně úvaha nad tím, zda se hlavní hvězda Hondy, Marc Marquez, dokáže znovu dostat na výsluní.

Zůstávají i další obvyklé, rubriky, tedy toolbox, soutěž, aktuality...no vždyť to znáte. A zůstává i to, že věříme, že se vám i Motorbike 3/2023 bude líbit!

p.s. pokud pojedete na výstavu Motocykl 2023, zastavte se u nás, rádi vás uvidíme! 

Motorbike 3/ 2023 vychází ve čtvrtek 2.3.2023 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!


Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na

https://www.digiport.cz/vydani/floowie/924-motorbike.

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin   Další články z rubriky

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Kam dál

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023