Motorbike 3/2021

vydáno 3. 3. 2021, text Motorbike

Začít lidovou pranostikou „březen, za kamna vlezem“, je vzhledem k současné situaci a nejistým prognózám trochu ironické, ale jedna jistota tu přece jen je: nové vydání Motorbike. Pokud teploměr nebo barometr nálady nenastoupají do přívětivějších hodnot, ponořte se s námi do čerstvého, březnového čísla a udělejte si radost utěšenou hromádkou našich testů a textů ze světa motorek.

Ducati MTS 950 S vs. Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports vs. MV Agusta Turismo Veloce 800 SCS vs. Suzuki V-Strom 1050

A začínáme pěkně zostra, rozsáhlým čtyřbojem cestovních endur, z nichž každé má docela jiný temperament. Natrhnou dvě Italky triko japonským legendám? Předběhne lehkonohá Afričanka svalnatou krasavici z Varese? Co nabízí Suzuki s tradičními křivkami proti vyhajpované Multistradě? Pojďte se jim s námi podívat pod pohledné svršky a udělejte si názor sami.

Harley-Davidson Low Rider S vs. Indian Scout vs. Triumph Bonneville Bobber

Nepolevujeme ani v druhém srovnávacím testu, bitevní trojúhelník v něm tvoří dva nabušení sekáči z nového světa a jeden anglický gentleman v nablýskaných lakýrkách. Všichni si na vypasených  pneumatikách troufají na kategorii „bobber“ (některý víc, jiný méně), dali jsme jim tedy příležitost sehrát tvrdou pokerovou partičku a rozdat si nelítostný boj na neutrální půdě českých okresek. Neprozradíme snad moc, když napíšeme, že to dobře dopadlo.


Suzuki Hayabusa 2021 – představení

Nebyli bychom to my, kdybychom vám nepřinesli info o téhle žhavé, vroucně očekávané novince ze stáje Suzuki. Hayabusa je zkrátka pojem a kluci z Hamamatsu se pro letošek rozhodli její slávu oprášit a vrátit ji do ringu s nejmodernějšími technologiemi. Proslechlo se něco o testování prototypů s turbodmychadlem, podle všeho ale nepředstihly charakter a výkon agregátu z druhé generace a nová busa je tedy tak trochu stará dobrá busa. Jste na ni taky tak zvědaví jako my?


Harley-Davidson Pan America 1250 a Pan America 1250 Special – představení

Poslední měsíce nepřinesly jen čínskou chřipku, ale přivály na trh první cestovní enduro z produkce nejtradičnější značky všech dob. Duch revoluce soudruhům z H-D nechybí a po mírně kontroverzní elektrice tentokrát zkoušejí rozbít trh na drapácích. A na první pohled to vypadá, že by se jim to mohlo povést ve velkém stylu – Pan America vypadá svěže, dráždivě a sexy. Omrkli jsme pro vás obě a dle možností co nejvíc zblízka.

Ducati Hypermotard 1100 – ojetina

Ojetina zní trochu definitivně, přesnější definice je spíš „zkušenosti k nezaplacení“. V naší, už tradiční rubrice máme tentokrát další legendu, zevrubně popsanou slovy dlouholetého majitele, žádné ctrl v /ctrl c z wikipedie, ale tvrdá data z první ruky. V době, kdy tenhle krasavec spatřil světlo světa, byly velké motárdy na vzestupu a svět na nich byl jedno velké parkoviště na blbnutí. Nechte se s námi přenést do dob, kdy holkám rostla prsa a motorky znamenaly hlavně zábavu. A až budete brouzdat po internetových bazarech, budete díky nám zase o něco chytřejší.

Husqvarna 701 Rally Replica

Našeho kolegu a kamaráda Milanose vždy bavil Dakar a rally závody všeobecně, což je také důvod, proč už roky pro nás píše reportáže právě z nejtěžší rally světa. Nikdy ho ale nenapadlo, že bude mít „Dakarku“ doma. Ovšem když se naskytla příležitost si skrz team Husqvarna Promoto přivézt domů novou 701, zrodil se nápad ji přestavět na dakarskou repliku. Na speciál, který se nezalekne písku, kterému bude blízké lítat šotolinové vingly v driftu a který i obstojně dojede po silnici tam, kam potřebuje. Přestavbu vzal opravdu zgruntu a my věříme, že jeho  „Jak se staví sen“ bude pro vás nejen zajímavým čtením, ale třeba i inspirací.

A to zdaleka není všechno, pro čtyřkokáře jsme otestovali i quad Gladiator X1000 v zimní výbavě, cestovatelé se s námi  v sekci „Na cestách“  alespoň virtuálně projedou po východním pobřeží Afriky. Sportovní sekce je opět tradičně našlapaná informacemi o nadcházející neobvyklé sezóně, která přináší jak mnohé otázky, tak některé, bohužel ne vždy potěšující odpovědi. Máme zde pro vás i naprosto exkluzivní rozhovory se třemi závodníky, s novou akvizicí týmu HRC Polem Espargarem, loňským mistrem světa MXGP Timem Gajserem a naším nejúspěšnějším jezdcem letošního Dakaru Martinem Michkem. Samozřejmě si s námi jako obvykle můžete i zasoutěžit (tentokrát o výklopnou přilbu LS2) , dozvědět se něco o výbavě, kterou pro vás pravidelně testujeme a v aktualitách nalézt shrnutí nejčerstvějších novinek pro nadcházející měsíc i sezónu. 

Čeká na vás 114 stran plných zážitků, informací a zajímavých pohledů do světa motorek - pojďte si s námi zkrátit čekání na sezónu a dotankovat trochu štávy do nadcházejících dní. Děkujeme vám za váš neutuchající a rostoucí zájem a ať se vám opět dobře čteme!

Předplatné Motorbike nyní s dárkem v podobě trička Psí Hubík (pánská i dámská varianta)! 

Motorbike 3/ 2021 vychází ve čtvrtek 4.3.2021 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!


Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike nebo https://digiport.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin a na TV Sport 5 můžete mrknout na náš pořad (https://sport5.cz/archiv/)Další články z rubriky

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Kam dál

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023