Motorbike 10/2023

vydáno 4. 10. 2023, text Motorbike

Na jaře jsme byli smutní, že ta pořádná motorkářská sezóna ne a ne začít, ovšem podzim nám to, tedy alespoň zatím, bohatě vynahrazuje. Na to, že už je říjen, je počasí doslova excelentní a určitě letos ještě pár set kilometrů najedeme. Někteří z nás možná i pár tisíc. Dny se ovšem již rapidně zkrátily a abyste se po večerech nenudili, je tu nové vydání Motorbike, plné testů, sportu, reportáží z moto akcí a dalšího. A my věříme, že vám ty delší podzimní večery Motorbike 10/2023 zpříjemní! 

Testy

Indian FTR R Carbon

Pomineme-li exotické stroje od Erika Buella, museli se bikeři zpoza velké louže, toužící po rychlejším svezení, poohlédnout v jiných světadílech. Chuligán od Indianu s trubkovým rámem, řízným dvouválcem a ostrým řízením naše očekávání těžkopádného stroje, určeného pro „pětapadesátkové“ limity a Route 66 rychle vyléčil. Tedy spíš bleskurychle.

 

KTM 890 Duke GP

Judita byla dost překvapená, když tahle ostrá hračka skončila pod zadkem právě jí – osmsetdevadesátka je podle specifikace a výbavy nářadím, stvořeným pro drsné, mladé, nevybité, ostré hochy, co většinu času tráví ve svíci, v driftu, nebo ve stoppie na předním kole. Alespoň tak ji před testem Judy vnímala. Ale proč ne, má ráda výzvy a zajímalo ji, jestli má tahle břitva co nabídnout i jezdcům všedních dní.

 

CFMOTO 700MT Premium

Skoro by se dalo napsat, že neuplyne ani půl roku bez toho, aby se objevila nějaká novinka od CFMOTO. Pro sezónu 2023 je zřejmě „králem“ naked 800NK, ovšem za pozornost stojí jistě i ostatní, zvlášť, když jde o stroj z nejpopulárnějšího segmentu, tedy o cestovní enduro. Konkrétně je řeč o modelu 700MT, který u čínské značky vyplnil pomyslnou mezeru v řadě cendur. Vyplnil ji se ctí?

  

Royal Enfield Super Meteor 650

Přestože má Royal Enfield bohatou, přebohatou historii (nepřetržitě vyrábí své stroje už od roku 1901), u nás se dostal do širšího povědomí až během posledních několika let. Tedy ne že by se Enfieldy u nás nedaly sehnat už dřív, ale nabídka nebyla nijak rozsáhlá, takže šlo v podstatě o motorky pro pár jedinců, kterým imponoval určitý archaismus, typický právě pro R.E. té doby. Super Meteor 650 je důkazem, že dnes je vše jinak.

  

Zontes 350 GK Scrambler

Každý test, ať už jakéhokoli Zontese, je poměrně zajímavým překvapením. Víme už z předchozích zkušeností, že tahle značka jde vlastní cestou ve všech ohledech. Ať je to design, komponenty interní provenience, nebo vytváření zajímavých crossoverů. Jedním z nich je i tahle třistapadesátka – v označení má sice písmena GK, ale modelová řada je Scrambler, ale zároveň  taky SportsCafé, což má uvedeno na kapotáži. Že je to trochu zmatek? A není to jedno? Důležité přeci je, jak jezdí – a to dozvíte z našeho testu.

  

Honda ST125 DAX vs. Honda Monkey 125

Malé motorky a stopětadvacítky od Hondy testujeme docela často a rádi, protože většinou tvoří dokonalý průsečík mezi městským motorkařením a bezuzdnou srandou. Což je přesně to, co z obyčejné cesty do práce udělá nevšední zážitek. Pro sezónu 2023 se u Hondy rozhodli vzkřísit další z legend: po Monkey, která je v nabídce už pár let, teď přichází na scénu moped s označením Dax a chystá se zabrnkat na nostalgickou strunu všech hipíků světa. Jakkoli jde v případě našeho srovnání o dvě stopětadvacítky na dvanáctkových kolech, vzhled, charakter i účel mají už na první pohled maličko jiný.

 

Husqvarna enduro m.y. 2024

Novinářské představení nových endur Husqvarny pro rok 2024 se konalo v Pelhřimově. Měli jsme tu čest se tohoto představení zúčastnit a 4 ze 7 přepracovaných modelů vyzkoušet na vlastní kůži. Změnilo se toho opravdu hodně a když říkáme hodně, myslíme to tak, že jsou motorky téměř celé nové. Ostatně, Husqvarna nespí na vavřínech a pokrok je tu znatelný každý rok. Až si říkáme, že lepší stroj už ani postavit nejde…ale jednoznačně jde.

  

Yuki 125i SE - Enduro

Hledáte nenáročného parťáka do ulic velkoměsta, na okresky za vesnicí, šotolinu a do hloubky lesů? Takového, který po vás nebude chtít, aby jste za něj utratili všechny své úspory? Tak to je možná důvod si něco přečíst o novém enduru od Yuki, které vás bude bavit, ať už je vám 16 nebo 61.

  

Kult - Yamaha R6

V roce 1998 se objevila Yamaha YZF-R1 a změnila svět superbiků. Než se ale stačila odborná veřejnost dodivit a motorkáři dožasnout, naservírovala jim továrna další specialitu v podobě R6. Ta se okamžitě stala vládcem svého sektoru a její výkon i jízdní vlastnosti zrušily tehdejší zajeté koleje.

  

Mezi testy naleznete ještě i čtyřkolku Segway Snarler AT6 S a co tu pro vás máme dál? No třeba reportáže z tradičního Honda Festu, z neméně tradičních Prague Harley Days (i když letos pod názvem All American Fest) či z předposlední akce DFRA na Slovakiaringu. V Techmánii pokračuje seriál o motovýstroji, ve kterém vám s pomocí firmy PSí Hubík poradíme, jak se o motooblečení správně starat, aby vám dlouho vydrželo. Představíme vám i nové přilby značky LS2 a s naším kolegou Dannym se můžete vydat na asfalt a šotoliny Rumunska, kam vytáhl naší dlouhodobku CFMOTO 700CL-X Adventure.

Pořádná je i nálož sportu. Tentokrát jsme se zaměřili na WSBK, kam patří krom pravidelného reportu i rozsáhlý text, týkající se jedné z hvězd tohoto seriálu, Topraka Razgatlioglu, který letos končí u Yamahy a přestupuje k BMW. Ovšem nepřijdete ani o MXGP, speedway, classic motocross cz, sidecarcross a ani o dymokurské závody v road racingu. A máme i něco pro fanoušky FMX, tedy Pilníkovo pozdní odpoledne.


Ani tentokrát jsme samozřejmě nevynechali ani aktuality, toolbox, soutěž a Redakce testuje. Mimochodem, v soutěži můžete vyhrát racing balíček Yamaha!

Motorbike 10/2023 vychází ve středu 4.10.2023 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na

https://www.digiport.cz/vydani/floowie/924-motorbike.


Výhodné tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin  

 Další články z rubriky

  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024

Kam dál

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024