Výstava Harley-Davidson v Galerii Vaňkovka v Brně

vydáno 6. února, text TZ, foto Harley-Davidson

Od 8. do 22. února se v Galerii Vaňkovka uskuteční unikátní výstava legendárních chopperů Harley-Davidson doprovázená řadou atraktivních tematických soutěží. Zájemci se mohou těšit na čtyři desítky strojů, od modelů předválečné výroby až po ty nejnovější. Chybět nebude ani limitovaná série vydaná k výročí založení firmy.

Hlavním bodem akce s názvem Žijeme Harley-Davidson bude unikátní výstava. „Vystaveno bude na 40 motocyklů, mezi nimi například model 16J z roku 1916, který má za sebou náročnou renovaci, či model LiveWire z roku 2020, první motocykl této značky s elektromotorem a čerstvá novinka na českém trhu,“ sděluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Osobně se velmi těším na model FatBoy, který se proslavil v kultovním snímku Terminátor II. K vidění zde bude modernizovaná verze z roku 2008, jež byla vyrobena ke 105. výročí společnosti Harley-Davidson, ale i nejnovější, letošní verze,“ dodává.

Soutěž o nový motocykl

Výstavu doplní doprovodný program složený ze čtyř částí. První bude hlavní soutěž, jež potrvá po celou dobu konání akce. Půjde o jízdu na simulátoru, při které si budou účastníci moci srovnat kvalitu své jízdy s hodnotami najetými profesionálním jezdcem. „Vítěz lokálního klání pak postoupí do mezinárodní soutěže, kde se zapojí do hry o nový Harley-Davidson Street Rod,“ láká do soutěže Jan Borůvka.

Ostatní soutěže budou jednodenní, avšak neméně zajímavé. Hned 8. února se v Galerii Vaňkovka odehraje Armwrestling Brno Grand Prix, soutěž v páce v osmi kategoriích. K dispozici bude jeden soutěžní stůl a dva stoly pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si budou moci tuto disciplínu vyzkoušet pod dohledem profesionálů.

Čtrnáctý únor pak organizátoři příznačně věnují soutěži nazvané Valentine’s Harley-Davidson Ride. Návštěvníci dostanou možnost se u fotostěny vyfotit s vybraným motocyklem a zúčastnit se soutěže o nejlepší fotografii. O den později se v pasáži Galerie Vaňkovka uskuteční poslední ze soutěží jménem Harley-Davidson Warm-up složená z trojice motorkářských disciplín: jízdy zručnosti, držení kola na čas a také oblékání motorkáře na čas.

Více podrobností o výstavě i doprovodném programu naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka.

Přehled vybraných vystavených modelů

LiveWire™ ELW (rok výroby 2020) – První motocykl Harley-Davidson s elektromotorem. Horká novinka roku, která právě vstupuje na český trh.

16J (r. v. 1916) – Jeden z nejstarších motocyklů Harley-Davidson. Nejstarší model výstavy a je po náročné renovaci.

Výroční motocykl s r. v. 2003 – Původní obsah 1450 ccm zvýšen továrním kitem na 1550 ccm. Byl vyroben v dvoubarevném laku ke stoletému výročí továrny (založeno 1903). Zajímavost: Toho času kvůli přepočtovému kurzu dolaru (36 CZK) vycházela cena motocyklu i s doplňky na cca 1,3 milionu korun.

Fat Boy – Motocykl proslavený filmem Terminátor II, legendární design v moderním provedení. K vidění bude verze z roku 2008 vyrobená ke 105. výročí založení firmy. Půjde o limitovanou verzi s výrobním číslem 2, první je v továrním muzeu. Bude zde i nejnovější model pro rok 2020.

VRSCX 1300 Screaming Eagle V Rod (r. v. 2007). Obsah 1250 ccm. Firma vyrobila 1300 ks repliky továrního dragsteru určené na veřejné komunikace.

FR Factory Racer (r. v. 1924) – Závodní stroj z počátků rozvoje motoristických soutěží.

Military (r. v. 1917) – Jeden z prvních modelů vyráběných se třístupňovou převodovkou. Určený pro armádu U. S., která po vstupu do 1. světové války spoléhala právě na motocykly Harley-Davidson.

US-Military (r. v. 1942) – Legendární motocykl využívaný za 2. světové války. Motorka přezdívaná jako Liberator díky svému využití při osvobozování Evropy. Jejich velký počet a snadná dostupnost po skončení války způsobily rozkvět tzv. chopperů.

Sportster-K (r. v. 1952) – Tzv. Elvis Sporty. Motocykl proslavil Elvis Presley, jeho nejoblíbenější motocykl se stal snem všech mladých v té době.

O Galerii Vaňkovka Brno

Galerie Vaňkovka Brno je obchodní centrum v Brně, které bylo otevřeno v roce 2005. Nachází se na místě bývalé továrny, kterou v roce 1865 založil rakousko-uherský podnikatel Friedrich Wannieck. Galerie Vaňkovka Brno patří do portfolia německé společnosti ECE. V současnosti se zde nachází přes 130 obchodních jednotek na prodejní ploše větší než 37 tisíc metrů čtverečních. Průměrně sem denně zavítá téměř 40 tisíc návštěvníků. V roce 2020 oslaví Galerie Vaňkovka Brno 15 let od svého založení.Diskuze k článku


Další články z rubriky

 • Sociální web MotoLife byl spuštěn a je otevřený všem motorkářům

Kam dál

 • Monster Energy Grand Prix ČR 2020 - vítězství z Masarykova okruhu veze překvapivě Binder
 • CFMOTO pohledem Jaroslava Šímy:  "Je to koneckonců ta nejlepší" Čína ", na které jsem kdy jel ..."
 • Motorbike 8/2020

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Přečti si ...