Sdílené elektrické skútry BeRider brzy odstartují i v Brně

vydáno 11. 3. 2020, text TZ, foto ŠKODA AUTO

Vedle sdílených kol či koloběžek jsou skútry další možností, jak cestovat pohodlně a rychle ve městě. Start služby BeRider v Brně je prvním krokem nové spolupráce ŠKODA AUTO DigiLab a Města Brno. Spuštění brněnské flotily až 250 čistě elektrických skútrů se předpokládá v brzkém časovém horizontu. 

Dvoumístné skútry jsou pro uživatele zároveň bezpečné: velká kola, robustní rám, kotoučové brzdy a 2 helmy v zavazadelníku. Dále jsou skútry vybaveny LED předním světlem a držákem mobilního telefonu, který také umožňuje jeho nabíjení přes USB.

Ještě před rozmístěním skútrů v centru města budou na mapě vyznačeny zóny, ve kterých lze elektrické skútry vypůjčit a opětovně vrátit. Bude sem patřit zejména širší centrum města, univerzitní kampus a další důležitá místa pro občany tak, aby byla služba co nejvíce dostupná.

"Velmi oceňuji i skutečnost, že elektroskútry mají provoz bez hluku a bez emisí. To je obzvláště důležité v době, kdy hledáme cesty, jak snížit zátěž životního prostředí nejen v našem městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pro vypůjčení skútru si uživatelé do svého smartphonu musí nejdřív nainstalovat aplikaci BeRider, která je zdarma k dispozici pro iOS a Android, a zřídit si účet. Po úspěšné registraci se ukáže mapa s dostupnými skútry, které je možné si rezervovat předem. Uživatel vybraný skútr odemyká i zamyká komfortně přes aplikaci, bez klíče. Po skončení jízdy uživatel uloží přilbu zpět do zavazadelníku. Krátkým potvrzením prostřednictvím aplikace pak pronájem ukončí.

Základní cena za minutu je 5,- Kč, ve výhodných minutových balíčcích uživatel dosáhne až na cenu 3,30 Kč za minutu. K řízení elektrického skútru je nutný řidičský průkaz motorového vozidla skupiny B nebo řidičský průkaz na motocykl skupiny A1.Další články z rubriky

  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023

Kam dál

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024