Faber Moto rozšiřuje svou prodejní a servisní síť

vydáno 27. 1. 2020, text TZ

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, pokračuje v rozšiřování své prodejní a servisní sítě. Prémiové skútry a motocykly všech čtyř legendárních italských značek nabízejí nově dealerství Valenter Auto v Praze a Investom Moto ve Zlíně. Ostravská společnost Dirtbikes obohatila své portfolio o značky Piaggio a Vespa. 

„Máme velkou radost, že v naší obchodní a servisní síti můžeme přivítat tři nové partnery ve významných lokalitách,“ říká Adam Žert, country manager společnosti Faber Moto. „Snažíme se rozšiřovat naši dealerskou síť tak, abychom dosáhli plošného pokrytí celé České republiky a zajistili našim zákazníkům snadnou dostupnost prodejních i servisních služeb. Kromě toho ve spolupráci s našimi partnery zvyšujeme standardy veškerých služeb, které odrážejí prémiový charakter značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa a také reagují na rostoucí požadavky zákazníků. Nezahálíme ani v produktové oblasti. Na novou sezonu 2020 se už netrpělivě těšíme, protože přinese do našich showroomů mnoho atraktivních novinek, jimiž hodláme rozvířit poněkud stojaté vody českého trhu.“

Motocykly Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa lze nově pořídit v pražském dealerství Valenter Auto a u zlínské společnosti Investom Moto. Ostravský prodejce Dirtbikes zařadil do své nabídky motocykly značek Piaggio a Vespa. Noví partneři společnosti Faber Moto nabízejí svým zákazníkům také kompletní servisní služby včetně prodeje originálních dílů a příslušenství.

Faber Moto zastupuje v České republice italský koncern Piaggio Group a zanedlouho uzavře úspěšný rok – 3. pozice mezi importéry v součtu značek plus překonaná meta 1000 registrací je toho tím nejlepším důkazem. Cíle pro následující sezónu jsou však vyšší a k vylepšení postu trojky na trhu by mohly pomoci zajímavé novinky pro rok 2020, kam již směřuje maximální pozornost.

Vespa Elettrica v ještě dynamičtější specifikaci 70 km/h uchvátí nejen svým vytříbeným stylem, ale také podmanivou jízdou s nulovými emisemi v mnohem použitelnějších rychlostech. Nové Piaggio Medley způsobí pozdvižení v segmentu skútrů s velkými koly nevšední dynamikou díky spalovacímu motoru o výkonu 11 kW a také mimořádnou praktičností s velkou odkládací schránkou pod sedlem. A to vše za velmi výhodnou cenu. Piaggio kromě toho nabídne také další evoluční stupeň průběžně zdokonalované řady MP3, která je skvělým dopravním prostředkem například pro dojíždění v příměstských oblastech. Všechny tyto zmíněné skútry lze samozřejmě řídit s řidičským průkazem na osobní automobil.

V roce 2020 si na své přijdou samozřejmě i milovníci „dospělých“ motocyklů s temperamentní italskou duší. Aktuální modely Aprilia a Moto Guzzi jsou před novou sezonou nabízeny za neodolatelné akční ceny. S výjimečným zvýhodněním lze pořídit například motocykly Aprilia Shiver. „Těší nás meziročně téměř dvojnásobný zájem o motocykly Aprilia a Moto Guzzi. Pro rok 2020 si hodně slibujeme od obou značek. Nejdříve na trh dorazí nová ultimativní Aprilia RSV4 s velmi dobře hodnoceným semiaktivním podvozkem, který letos nadchnul už na Tuonu. A samozřejmě se všichni těšíme na supersport Aprilia RS 660 a jeho další verzi Tuono 660, zde ovšem s dodávkami počítáme až ke konci sezony. Úspěchy povedeného endura Moto Guzzi V85 TT bychom rádi povýšili novou speciální verzí Travel a stranou nezůstanou nové individualizované verze modelů V7 Stone a V7 Racer 10th Anniversary Edition,“ dodává Žert.

 

Společnost Faber Moto

Od roku 2017 je výhradním dovozcem produktů koncernu Piaggio do České republiky a přináší s motocykly značek Vespa, Piaggio, Aprilia a Moto Guzzi italský styl na české silnice. Faber Moto s.r.o. se sídlem v Brně je dceřinou společností rakouské společnosti Faber GmbH, která je importérem produktů koncernu Piaggio už od roku 1964 pro rakouský trh. Jednatel Josef Faber představuje druhou generaci zakladatelské rodiny a úspěšně vede rodinnou firmu, která má aktuálně dominantní postavení na rakouském trhu s jednostopými vozidly.

Společnost Piaggio

Italská společnost Piaggio, kterou založil Rinaldo Piaggio v roce 1884 v Janově, zpočátku vyráběla části lodí. V současnosti je koncern Piaggio se sídlem ve městě Pontedera a značkami Aprilia, Piaggio, Vespa, Gilera, Derbi, Scarabeo a Moto Guzzi symbolem městské mobility na dvou kolech. Společnost Piaggio uvedla skútr „Vespa“ na trh v roce 1946. Piaggio vyrábí více než 530 000 vozidel ročně v 6 výrobních závodech (4 v Itálii, 1 v Indii a 1 ve Vietnamu) a zaměstnává téměř 7000 pracovníků.Další články z rubriky

  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023

Kam dál

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024