Marek Lichtenberg

Redaktorem na MotoLife se může stát každý!

Také zastáváš názor, že jízda na motorce je nejvíc? Rád komunikuješ s dalšími motorkáři a často svoje fotky sdílíš na sociálních sítích? Zkus povýšit tuhle zálibu na profesi!

MotoLife je otevřený motorkářský web, který umožnuje každému motorkáři stát se redaktorem a členem MotoLife teamu. Je přitom úplně jedno, jestli jen jednou napíšeš o své motorce, zveřejníš jeden cestopis, jednu aktualitu, nebo jestli tě láká pravidelné psaní testů, blogů, komentářů nebo psaní o sportu, … Přestože je řeč o profesi, není tu žádné musíš! Na MotoLife jsi sám sobě šéfem a píšeš jen tehdy, když máš zrovna chuť a náladu. Není nutné ani otravné nahánění přátel a lajků.

Odměna za práci

U online publikování bývá zdrojem příjmů reklama ve formě bannerů anebo ve formě propagačních článků (PR). Jelikož si jako redaktor zasloužíš odměnu, platí na MotoLife pravidlo, že pokud vytváříš obsah webu, patří ti také reklamní prostor, který tím vzniká. Takovou možnost ti žádné sociální sítě nenabídnou!

Stačí oslovit blízký motoshop a domluvit se majitelem, že formou článku představíš na MotoLife nějaký jejich zajímavý produkt, napíšeš test nebo recenzi motorky, představíš jejich e-shop atd, a dohodneš si za tuhle práci nějakou finanční odměnu. Jako bonus můžeš nabídnout umístění reklamního banneru a tím ještě zvýšit atraktivnost své nabídky.

Možná tě napadne, že když máš volnou možnost publikování, může si tohle vše prodejce zrealizovat sám! To samozřejmě může, ale i v tom případě bude muset zaplatit člověka, který takový článek napíše a zveřejní.

A je tu další podstatná jedna věc. Pokud nezávislý motorkář zveřejní na svém profilu článek, že se mu testovaná motorka líbí, protože…, má to pro čtenáře podstatně větší váhu, než když dealer na svém vlastním profilu napíše, že nabízí super motorky. Toho jsou si prodejci samozřejmě vědomi!

Jaká témata mohu publikovat?

Je jen na tobě, jaká témata zpracuješ. Pokud publikuješ pod profilovou stránkou, což je vhodné pro firmy nebo skupinu lidí, může to být aktualita, test, cestopis nebo sport. Pokud pod svým osobním profilem, vhodné pro jednotlivce, pak to může být navíc blog (bez fotek) nebo komentář (s fotkami).

Autor: Marek Lichtenberg, 7. 2. 2021Kam dál

  • Motorbike 7-8/2024
  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024