ČMN 6/2018 právě v prodeji

vydáno 15. 3. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_6.jpg

Yamaha MT-10 SP Tourer Edition, KTM Freeride 250, Motosalon, Motocykl, švédské sprinty na ledu...
ČMN 6/2018 v prodeji od čtvrtka 15. března.


Benelli, Volvo a Mercedes pod jednou střechou

Benelli je italská, Volvo švédské a Mercedes německý. Pokud tomuhle stále ještě věříte, radši nečtěte dál. Jestliže vás ale zajímají vlastnické vztahy v dnešním globalizovaném světě, jistě pro vás nebude až tak překvapující, že tyto tři značky spojuje výrazný čínský vliv. Za poslední měsíce se toho totiž dost událo.


Test: Yamaha MT-10 SP Tourer Edition - Továrna na adrenalin s atomovým reaktorem

Nejvyšší a nejvymazlenější model řady Hyper Naked nabídne pár užitečných vychytávek, se kterými si výplach žil budete moci dopřát ještě kvalitněji. Na téhle verzi vás čeká sakra rychlá cestovní jízda!


Test: KTM Freeride 250 F - Může menší být lepší?

Po pěti letech, co KTM nechala Freerida žít si svým životem, přichází nová generace tohoto modelu. Namísto dvoudobé dvěpade a čtyřdobé třipade je tu jediný model, čtyřdobá dvěstěpadesátka. Tenhle downsizing vypadá trochu znepokojivě. Bude to fungovat?


Reportáž: Motosalon 2018 - Brno přitáhlo sluníčko

Letos popáté se uskutečnil tradiční jarní veletrh Motosalon, konaný pod záštitou SDA, v jihomoravské metropoli. Ač to ještě na začátku týdne nevypadalo, nakonec z toho byla parádní jarní akce se sluníčkem a příjemnými teplotami. Jako by matka příroda fakt čekala až na motorkáře…


Cestopis: Gruzie a Kavkaz 2/2

Jsme v dolním Omalu. V noci leje, a tak je jasné, že nás čeká pekelné ráno…


Téma: Předsezonní příprava - Co se stane, když se na to vykašlete?

Údržba je pruda. Jasně, posiluje to vzájemný citový vztah s vaším strojem a máte dobrý pocit, jací jste šikulové, jenže motorku si přeci pořizujete proto, abyste jezdili. A když na jaře uslyšíte vzdálené první motorkové zavrčení, letíte do garáže a chcete jezdit hned teď. Ovšem půl roku odstavený stroj může mít jiný názor. Co vás čeká, když podceníte předsezonní přípravu?


Second hand: Kymco Agility 125 - Oktávka z Tchaj-wanu

Když o někom nebo něčem řeknete, že je průměrný, je to v dnešní době hnané snahou o výjimečnost vlastně nadávka. Jenže Kymco Agility je snad ten nejprůměrnější skútr poslední dekády a u něj je to naopak klad. Žádný div, že je u své značky už dlouhá léta na čele prodejů.


Reportáž: Borci na ledu II aneb Speed Weekend 2018, Arsunda, Švédsko, 23.-24.2. - Mrazivě drsná zkušenost

Pamatujete, jak si vloni náš dragsterový reprezentant Pavel Kubera spolu s elitními jezdci napříč kategoriemi včetně Abaji na ohřebíkované Bimotě DB8 Icebreaker střihli dostaveníčko na zamrzlé chotěbořské přehradě? Letos to Pavel povýšil a vyrazil rovnou na rychlostní závody do Švédska!


Historie: Ludmila Rutková - Nedoceněná bojovnice československých soutěží

Se jménem Ludmila Rutková-Abrahamová se nejčastěji setkáte ve spojení s gottwaldovskou Šestidenní roku 1953. Většinou se ale musíte spokojit s jednou větou, případně kratším odstavcem. Její vášeň k motocyklům a závodnické úspěchy ale vydají na víc. Vždyť ve své době se několikrát objevila i na titulní straně časopisu Motocykl.


Historie: Godier & Genoud Kawasaki 1000 - Budoucnost začala tady!

Že byste znali tuhle motorku, je vysoce nepravděpodobné. Pokud ale máte doma silniční motocykl, tak naopak velmi pravděpodobné je, že jeho podvozek vychází právě z tohoto vítězného stroje čtyřiadvacetihodinovky Bol d´Or 1975. Svou premiéru zde totiž slavil dvojitý páteřový rám, doplněný o zadní zavěšení s přepákováním.


Reportáž: 22. Motocykl + 14. Bohemian Custom Bike 2018, Incheba Expo Praha, 1.-4.3. - Holešovický start

Konec duelům, po letech se dvě motocyklové události osamostatnily i termínově a hned prvního března to byl pražský Motocykl, který nás probral z několikaměsíční letargie.


Rozhovor: Milan Veselý - Zajímají mě motocykly, které k nám byly dováženy už jako nové

Napadla vás někdy otázka, jaké všechny motocykly se za starých časů proháněly po našich cestách? Zdaleka to nebyly jen Jawy a Čezety, jak si možná řada lidí myslí. Dokonce ještě v šedesátých letech, když měl někdo kupu štěstí, mohl koupit třeba zbrusu nového Nortona. Víc o tom ví sběratel a historik Milan Veselý.


Sport: Suter vrací na Manu do hry dvoutakt

Švýcarská firma Suter Industries se po dvou letech vrací do závodů Tourist Trophy na ostrově Man s jezdcem Ianem Lougherem a svou dvoudobou pětistovkou MMX 500.
Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 24 hodinami
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 23 hodinami
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 4 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před 6 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...