ČMN 6/2018 právě v prodeji

vydáno 15. 3. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_6.jpg

Yamaha MT-10 SP Tourer Edition, KTM Freeride 250, Motosalon, Motocykl, švédské sprinty na ledu...
ČMN 6/2018 v prodeji od čtvrtka 15. března.


Benelli, Volvo a Mercedes pod jednou střechou

Benelli je italská, Volvo švédské a Mercedes německý. Pokud tomuhle stále ještě věříte, radši nečtěte dál. Jestliže vás ale zajímají vlastnické vztahy v dnešním globalizovaném světě, jistě pro vás nebude až tak překvapující, že tyto tři značky spojuje výrazný čínský vliv. Za poslední měsíce se toho totiž dost událo.


Test: Yamaha MT-10 SP Tourer Edition - Továrna na adrenalin s atomovým reaktorem

Nejvyšší a nejvymazlenější model řady Hyper Naked nabídne pár užitečných vychytávek, se kterými si výplach žil budete moci dopřát ještě kvalitněji. Na téhle verzi vás čeká sakra rychlá cestovní jízda!


Test: KTM Freeride 250 F - Může menší být lepší?

Po pěti letech, co KTM nechala Freerida žít si svým životem, přichází nová generace tohoto modelu. Namísto dvoudobé dvěpade a čtyřdobé třipade je tu jediný model, čtyřdobá dvěstěpadesátka. Tenhle downsizing vypadá trochu znepokojivě. Bude to fungovat?


Reportáž: Motosalon 2018 - Brno přitáhlo sluníčko

Letos popáté se uskutečnil tradiční jarní veletrh Motosalon, konaný pod záštitou SDA, v jihomoravské metropoli. Ač to ještě na začátku týdne nevypadalo, nakonec z toho byla parádní jarní akce se sluníčkem a příjemnými teplotami. Jako by matka příroda fakt čekala až na motorkáře…


Cestopis: Gruzie a Kavkaz 2/2

Jsme v dolním Omalu. V noci leje, a tak je jasné, že nás čeká pekelné ráno…


Téma: Předsezonní příprava - Co se stane, když se na to vykašlete?

Údržba je pruda. Jasně, posiluje to vzájemný citový vztah s vaším strojem a máte dobrý pocit, jací jste šikulové, jenže motorku si přeci pořizujete proto, abyste jezdili. A když na jaře uslyšíte vzdálené první motorkové zavrčení, letíte do garáže a chcete jezdit hned teď. Ovšem půl roku odstavený stroj může mít jiný názor. Co vás čeká, když podceníte předsezonní přípravu?


Second hand: Kymco Agility 125 - Oktávka z Tchaj-wanu

Když o někom nebo něčem řeknete, že je průměrný, je to v dnešní době hnané snahou o výjimečnost vlastně nadávka. Jenže Kymco Agility je snad ten nejprůměrnější skútr poslední dekády a u něj je to naopak klad. Žádný div, že je u své značky už dlouhá léta na čele prodejů.


Reportáž: Borci na ledu II aneb Speed Weekend 2018, Arsunda, Švédsko, 23.-24.2. - Mrazivě drsná zkušenost

Pamatujete, jak si vloni náš dragsterový reprezentant Pavel Kubera spolu s elitními jezdci napříč kategoriemi včetně Abaji na ohřebíkované Bimotě DB8 Icebreaker střihli dostaveníčko na zamrzlé chotěbořské přehradě? Letos to Pavel povýšil a vyrazil rovnou na rychlostní závody do Švédska!


Historie: Ludmila Rutková - Nedoceněná bojovnice československých soutěží

Se jménem Ludmila Rutková-Abrahamová se nejčastěji setkáte ve spojení s gottwaldovskou Šestidenní roku 1953. Většinou se ale musíte spokojit s jednou větou, případně kratším odstavcem. Její vášeň k motocyklům a závodnické úspěchy ale vydají na víc. Vždyť ve své době se několikrát objevila i na titulní straně časopisu Motocykl.


Historie: Godier & Genoud Kawasaki 1000 - Budoucnost začala tady!

Že byste znali tuhle motorku, je vysoce nepravděpodobné. Pokud ale máte doma silniční motocykl, tak naopak velmi pravděpodobné je, že jeho podvozek vychází právě z tohoto vítězného stroje čtyřiadvacetihodinovky Bol d´Or 1975. Svou premiéru zde totiž slavil dvojitý páteřový rám, doplněný o zadní zavěšení s přepákováním.


Reportáž: 22. Motocykl + 14. Bohemian Custom Bike 2018, Incheba Expo Praha, 1.-4.3. - Holešovický start

Konec duelům, po letech se dvě motocyklové události osamostatnily i termínově a hned prvního března to byl pražský Motocykl, který nás probral z několikaměsíční letargie.


Rozhovor: Milan Veselý - Zajímají mě motocykly, které k nám byly dováženy už jako nové

Napadla vás někdy otázka, jaké všechny motocykly se za starých časů proháněly po našich cestách? Zdaleka to nebyly jen Jawy a Čezety, jak si možná řada lidí myslí. Dokonce ještě v šedesátých letech, když měl někdo kupu štěstí, mohl koupit třeba zbrusu nového Nortona. Víc o tom ví sběratel a historik Milan Veselý.


Sport: Suter vrací na Manu do hry dvoutakt

Švýcarská firma Suter Industries se po dvou letech vrací do závodů Tourist Trophy na ostrově Man s jezdcem Ianem Lougherem a svou dvoudobou pětistovkou MMX 500.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Příspěvky motorkářů