Horex VR6 už jezdí
vydáno 14. 3. 2011, text mc, foto Horex
Nový německý motocykl Horex začal s prvními testy na silnici.
Koncem roku plánuje výrobce motocyklu Horex zahájení prodeje VR6. Nový stroj s přeplňovaným motorem VR6 o objemu 1200 cm3 zahájil v těchto dnech své první provozní testy přímo na silnici..



„V této fázi vývoje si chceme především ověřit funkci tlumičů, nastavení geometrie a seřízení motoru,“ vysvětluje Hennes Fischer z vývojového oddělení firmy Horex. „Je to pro nás důležitý krok od počítačového modelu k reálné jízdě na silnici.“

Testy stroje budou probíhat jak na asfaltových silnicích, tak i ze „polních“ podmínek, v plánu je i test na speciálním okruhu. „Toto je jediná cesta, jak můžeme opravdu vyhodnotit reakci motoru a zjistit, zda podvozek a elektroniky správně fungují,“ pokračuje Fischer. „První výsledky testu jsou pozitivní. My na jejich základě upravili podvozek, který nyní dělá motorku ovladatelnější."



Stroj Horex VR6 disponuje díky svému šestiválcovému motoru s přeplňováním doslova úchvatným zvukem, který navíc momentálně není dostatečně tlumen homologovaným výfukem. K tomu Hennes Fischer poznamenává: „To je záležitost šesti válců, které mají hluboký zvuk chroptícího zvířete. Vše ovlivňuje pořadí zapalování ve válcích do V s 15stupňovým sklonem. Navíc ječivý přídomek zvuku dodává kompresor. Zvuk naší motorky je úžasný, určitě bude velkým lákadlem pro zákazníky.“


