Na oranžovém vršku - KTM festival 2010

vydáno 27. 4. 2010, text Jakub "Hawk" Dražan, foto Vilém Ságner

Bělá pod Bezdězem, 24-25.4.2010. Poslední víkend se sjeli do Motorlandu v Bělé pod Bezdězem nejen majitelé KTM, ale vyznavači jedné stopy a čtyřkolek vůbec.

Přichystán pro ně byl KTM festival 2010, který znamenal možnost vyřádění se na motokrosové, endurové a supermotardové trati. Samozřejmostí bylo i testování motocyklů KTM veřejností, která se tohoto úkolu zhostila velice zdatně. Silniční modely byly v rozjížďkách vedeny instruktory a jejich zapůjčení bylo zadarmo po předchozí registraci. Off-roadové motorky byly půjčovány přímo na místě za úplatu 250 a 300 Kč dle modelu. Komu by se to zdálo moc, vězte, že se jezdci povozili přes dvacet minut na trati (za motokáry dáte 200 Kč na 10 minut), kterou zkusíte jedině až na další akci KTM klubu. Jediněčně namotaná trať bývalými vojenskými prostory zahrnovala lehkou variantu pro povození se v přírodě, ale i pasáže s luxusními výjezdy, kopáky a jednou písčitou „vypejkačkou“. Dokonce se projíždělo i troskami baráku. Alespoň jednou se i hobbíci mohli těšit pocitu jako jezdci v závodě RedBull Romaniacs. Pořadatelům za tak skvěle připravenou trať patří veliká poklona.


Čas po sobotním setmění potom patřil zábavě a i když velká část účastníků KTM festivalu nezůstala přes noc, bylo o zábavu postaráno. Postarala se o to i kapela Syndrom, která večer zahrála.


Pro někoho náročné nedělní vstávání odstartovalo druhý den KTM festivalu. Na ten byly vypsány především závody, ale stále se také pokračovalo v testování oranžových motocyklů. Závody byly vypsány ve třídách motokros, enduro, ATV+velká endura a supermoto. Pro diváky asi v nejatraktivnějším závodě na silničním okruhu jezdci zúročili sobotní a nedělní dopolední trénink v jednom ostrém měřeném kole, ze kterého se sestavil žebříček těch nejlepších. Kdo by si myslel, že okruhu vládly ostré motardy, je na omylu. Na bednu vyskočili hned dva piloti s 950 SM a koncert, který na trati předváděli piloti na Adventurech, nelze ani slovy popsat.


Perfektně připravené zázemí, včetně na jedničku zvládnuté organizace (každý věděl kam zaparkovat, kde může být, kdy si může co půjčit) a velká dávka zážitků do nastartované sezony. To byl víkendový KTM festival 2010!Nepřehlédni na MotoLife

 • Motorbike 5/2020
 • Bridgestone rozšiřuje portfolio o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí a ovladatelností
 • Motorbike 4/2020
 • Jak na baterie po zimě
 • Sdílené elektrické skútry BeRider brzy odstartují i v Brně

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 14 hodinami
     0   0
Adam Peschel překonal svůj rekord
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:33
     0   0
Pohodlné ojeté motorky od Honzy Karáska
Bikes.cz
před 3 dny v 17:57
     0   0
Top 5 nejrychlejších motorek
Bikes.cz
před 4 dny ve 23:08
     0   0
Nehoda motorkářky ve 190 km/h - chyběl tlumič řízení❗️
Všechny příspěvky ...