Nad srazem se prohánělo rogalo

vydáno 18. 9. 2013, text Dejv, foto www.motopropadani.cz

Moravský kras, pro mnohé známá oblast plná jeskyní, nejhlubší propasti v České republice, pro mě i místo začínajícího kultovního srazu Motopropadání. Sraz vznikl díky setkání několika kamarádů z místního klubu Death Riders a z ostravského bratrského klubu Cyp Riders, kteří jsou milovníky silných strojů na dvou a třech kolech.

Původně chtěli oslavit narozeniny jednoho z nich, pozvali pár kapel, kamarádů a známých na mašinách a zábava mohla začít. Uplynulo pár dnů, a tak díky jejich nadšení následovaly další ročníky tohoto setkání. A tak ten, kdo se vydal 6. září do Vilémovic, kde se již 4. ročník tohoto v okolí známého srazu všech vyznavačů jedné stopy konal, neudělal chybu. Obloha byla vymetená a teplota tak akorát na parádní vyjížďku a pořádnou víkendovou pařbu.


V pátek si člověk mohl poslechnout pohodové rockové seskupení z Ostravy, kapelu Standa Banda, která známé rockové vály oživila tóny houslí. Po jejich vystoupení si chlapy i ženský mohli poměřit svoji žízeň v pití piva na čas. Ty nejlepší ocenili pořadatelé hodnotnými cenami. Večer pak uzavírala thrash metalová kapela Old Thrash Titans (Slayer revival) repertoárem nejen skupiny Slayer, ale i songama skupin Sepultura a Metallica. V blízkém stanu jste mohli do brzkých ranních hodin sledovat videa s motorkářskou tematikou.


Druhý den ráno mě probudilo slunce, řev motorů a vůně česnekové polívky. Probuzení dle mého gusta. Po pozdní snídani jsem se proletěl motorovým rogalem. Zábava, která tento sraz udělala jedinečným. Je to něco jak jízda na motorce, rozdíl je v pohledu na svět a nadmořské výšce. Další možností zábavy, kterou jste si mohli užít pouze na tomto místě, byla houpačka, kdy se zhoupnete volným pádem z korun stromů ve výšce cca 15 metrů. Adrenalinu jsem si užil více než dost. V poledne jsme se seskupili a vydali na parádní projížďku Moravským krasem. Sice se nejelo rychle, ale stálo to za to. Nejen díky prostředí, kterým se projíždělo, ale není nad to, když se valí po silnici had složený z těchto silných strojů.


Po návratu jsme pokřtili nejmladšího, teprve dvouměsíčního účastníka srazu. Nechyběly sudičky, kmotra a koláčky upečené na jeho počest. No a pak samozřejmě následovalo výborný pivko, dost dobrý jídlo a zábava až do večera. Po soutěžích, kdy jste mohli vyhrát super ceny a s ostatními poměřit sílu v překlápění pneumatiky od náklaďáku, vyzkoušet si zručnost ve slalomu na vozíku, poslepu a odkázání na svého navigátora, přetahovat se s ostatníma na laně přes kladku a ověřit si orientaci po motání okolo kůlu, vás energií nabila punk-rocková formace Rumones.


Večer se sice už dost ochladilo, přece jen už začínal podzim, ale nebylo to nic, co by nevyřešilo pár panáků. Místo pod pódiem rozvířil hukot motorů, měl jsem pocit, jak kdyby startovalo letadlo, ale to právě probíhalo zápolení o to, kdo nejvíc rozeřve svoji motorku. Adrenalin vystoupil na maximum a to byl ten správný okamžik pro zkoušku svalů při soutěži v páce. Závěr patřil kapele, na kterou mnozí čekali. La Bande, týpci z Bošovic, vám rozproudili v žilách krev tóny rockových pecek od šedesátých let do současnosti.


Zábavu jsem si ale neužíval až do rána, kdy jsem musel bohužel odjet. Přiznám se, nechtělo se mi. Tohle pohodové místo, kde jste mohli na dva dny vypnout a veškerý starosti hodit za hlavu, užít si hodně srandy, vychutnat si výborné jídlo, napumpovat se adrenalinem a pobavit se s kámošema, určitě navštívím i za rok. Tenhle první víkend v září stál za to. Motopropadání fakt doporučuju.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023
  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Motorbike 11/2023

Příspěvky motorkářů

MotoLife
včera v 11:40
Poslední možnost zakoupit zvýhodněné vstupenky na MOTOSALON 29. 2. – 3. 3. 2024
29. února otevře brány brněnského výstaviště motorkářská akce Motosalon. A pokud se tedy na Motosalon chystáte a nemáte zakoupené vstupenky, tak do 28. února si je ještě můžete zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 300 Kč na https://etickets.bvv.cz/cs
Po tomto datu cena vzroste na 400 Kč.
Moto.cz
14. února v 18:15
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
MotoLife
2. února
Motocykl roku 2024 - hlasování spuštěno.
Do ankety bylo nominováno celkem 49 motocyklů v šesti kategoriích. Vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 2. března.
Všechny příspěvky ...