Horex VR6 Cafe Racer 33 Limited

vydáno 14. 3. 2014, text Prochy, foto Horex

Německý výrobce Horex servíruje do světa vylepšený model VR6. Limitovaná edice jejich vlajkové lodi ponese název Cafe Racer 33 Limited a zájemce o tento motocykl obdrží hned několik bonusů.

Na první pohled je vidět retro stříbrné lakování s rychlým bílým pruhem přes celý motocykl, který je doplněn červenou linkou. Výrobce tak vzdává hold burácející éře sportovních motocyklů zlatých šedesátých let. Na správném café raceru nesmí chybět krytka sedla pro spolujezdce a ani Horex není vyjimkou. Firma LSL známá po celém světě jako tuningový úpravce však dodala i nové nastavitelné stupačky ve třech polohách, kožené sedlo a několik doplňků v přední části motocyklu. Jedná se o zpětná zrcátka, brzdovou a spojkovou zalamovací páčku a nádobky provozních kapalin, ale i držáky předního světlometu a kryt chladiče. Samotný výrobce Horex pak také navrhl jiný přední a zadní blatník.


Továrna v Ausburgu, kde se tyto stroje vyrábí, se nesmířila jen s designovými hrátkami a najala švédského výrobce Öhlins, aby si vzal do parády i odpružení. Výsledkem je kompletní podvozek postavený na komponentech se žlutomodrým logem. Vpředu se konkrétně jedná o 43mm vidlici FGRT a zadní tlumič nese název TTX36. Öhlins pak dodal i tlumič řízení, který zajistí ještě větší požitek z jízdy. O brzdění se stará soustava Brembo, jak jinak než radiálně uchycené brzdiče ve spojení s kotouči o průměru 320 mm vpředu a jedním 264mm kotoučem vzadu. Ráfky, respektive kompletně celá drátěná kola vyrobila firma Kineo. Firma Bosch dodala brzdový systém ABS.


Samotná pohonná jednotka, šestiválec o objemu 1218 cm3 o výkonu 126 koní v 8500 otáčkách a s točivým momentem 120 Nm při 7000 otáčkách, doznala výrazných změn, kupodivu směrem dolu. Jedná se o elektronicky přiškrcenou jednotku, která však i nadále dovolí jezdci uhánět až 250 km/h. Co je však důležitější, že menší úpravy se dotkly i posazu jezdce, což nebývá u podobných limitovaných edicí vůbec zvykem. Řidič sedí o něco níž a díky upraveným řídítkám od LSL také o něco sportovněji než na základním modelu VR6 Roadster.


Limited 33 v názvu motocyklu informuje o pouhých 33 kusech vyrobených v této edici. Navíc však připomíná i cenu, která je rovných 33 333 eur (cca 900 000 Kč). Výrobce počítá s velkým zájmem, takže pokud si brousíte zuby, měli byste si pospíšit s objednávkou. Můžete objednávat přímo v centrále v Německu anebo na pobočkách v Rakousku a Švýcarsku.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...