Volty do terénu

vydáno 17. 9. 2015, text Jan Rameš, foto rz

V ČMN 19, které vycházejí ve čtvrtek 19. září, najdete porovnání elektrického KTM Freeride E-XC s benzínovými soupeři. Výsledky nás šokovaly, ale KTM není jediným výrobcem, který nabízí elektrický off-road.

 
Alta Motors
1
Alta Motors
Mladičká americká značka, která teprve spustila předobjednávky na první kusy. Ale její modely RedShift vypadají zajímavě, rozhodně plnohodnotné krosky a supermota, žádné freeridy. Baví nás hlavně netradiční řešení rámů.
0%
Braaap
2
Braaap
Australský pitbike, který dokazuje, že u protinožců mají o zábavě své vlastní představy. Maličký stroj s 12 a 10palcovými kolečky dostal 48V elektromotor, který disponuje 10 koňmi a hlavně stovkou newtonmetrů!
0%
Gas Gas
3
Gas Gas
Budoucnost, resp. vlastně i současnost tradiční katalánské značky je momentálně velmi nejasná a to poslední, co by řešila, je vývoj elektriky. Každopádně v nabídce pořád figuruje trialka TXT s konverzním elektrickým kitem od společnosti ETA Motors.
0%
KTM Freeride E
4
KTM Freeride E
Kroska, enduro nebo supermoto, nabídka rakouské značky obsahuje již tři modely, z toho dva se silniční homologací. Kvalita svezení zaručena, tahle značka přeci jen o výrobě offroadů něco tuší, navíc existují i dva benzínové Freeridy.
0%
Kuberg
5
Kuberg
Česká, resp. moravská značka, která se doma příliš neprezentuje, ale o to silnější je v zahraničí. Začala jako výrobce elektrických trialek pro děti, dnes vyrábí pět různých strojů včetně avantgardního modelu Free-Rider.
0%
Moto Bylot
6
Moto Bylot
Maličká italská společnost jednoho nadšence, který staví malé offroady ve stylu 60. a 70. let. Nechybí ani elektrika, nám se ukrutně líbí tenhle E-Formidable, ale existují i moderní variace na bázi Quantyí.
0%
Oset
7
Oset
Průkopník dětský trialek, americko-britský Oset, začínal maličkými stroji, a podle toho, jak syn zakladatele Iana Smitha rostl, přibývaly další. Některé seženete i pod hlavičkou Bety nebo Gas Gasu. Nově se Oset vrhl na krosky, zatím jen pro malé.
0%
Quantya
8
Quantya
Švýcarská značka patřila mezi nejvýraznější představitele elektrických offroadů pro dospělé minulých let, nyní je trochu v útlumu. Modelů je několik na stejném základu, žádná ostrá kroska, spíše freeride.
0%
Tacita
9
Tacita
Italská značka, která začíná pěkně vystrkovat růžky. V nabídce je pět modelů, a to včetně závodního supermota nebo rallyového speciálu! Jako jedna z mála Tacita používá převodovku, konkrétně pětistupňovou.
0%
Zero FX
10
Zero FX
Americké Zero svého času prodávalo i čistokrevnou krosku, nyní v nabídce najdeme model FX, jakýsi funbike pro městské a příměstské blbnutí. S krouťákem 95 newtonmetrů musíte při driftech opatrně na plyn!
0%Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Šeri testuje - Aprilia Tuono V4 E5
  • Motorbike 10/2021
  • Durris Design – Chopper / Cruiser
  • DRN & Přestavby z pravěku I
  • Špeciálne farby MotoGP - 2010 až 2021

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 3 dny v 15:48
FIM EWC Most 2021 - Světový šestihodinový vytrvalostní závod motocyklů v Mostě byl pro české zástupce velmi úspěšný a strhující.
Velkou fotogalerii a reportáž z něj naleznete zde: www.moto.cz/.../872-fim-ewc-most-2021-fotogalerie-a-reportaz-z-vydarenych-zavodu
Moto burger cafe
před 4 dny v 17:47
A co ti můžeme nabídnout? Bingo, už v názvu je napsaný burger. No jasně, ale burgery už dávno nepatřej mezi béčkovej fast food a na nějakej mekáč taky fakt zapomeň. Naše burgery, to je prostě nebe v hubě. Domácí křupavá bulka, šťavnatý a vyzrálý hovězí maso, vyladěný dresingy, no však ochutnej a uvidíš. Nechceš burger? Nevadí, v nabídce jsou i pořádný flákoty masa, pizza, nějaký ty drobnosti k pivu a vínu, jo a určitě nabídkou nepotěšíme jenom masožravce.Spláchnout to pak můžeš točeným "Kozlem, Plzní" nebo Birellem. Myslíme i na vinaře s nabídkou italských a moravských vín. No a pokud budeš chtít něco ostřejšího, tak na baru najdeš 10 různých druhů rumu, whiskey, pálenky a spoustu dalšího tvrdýho alkoholu. Nealko tam samozřejmě najdeš taky, takže klidně doraž i s omladinou.
Moto burger cafe
před 4 dny v 6:31
Oblíbená pečeně pro motorkáře “Zpětná zrcátka 😎
Přijďte a vyzkoušejte sami v našem Motoburgercafe. Jsme připraveni Vás obsloužit a splnit vaše přání. Najdete nás na adrese Slavíková 1555/27 Praha 2 
Moto burger cafe
před 5 dny v 18:08
Kam jinam než do Moto burger bar, může přijít motorkář na pořádný steak s pepřovou omáčkou…..
U nás se nedělají jen tuctové burgery. U nás se nají každý mlsný jazýček! Přijďte to vyzkoušet ať se přesvědčíte, že vaříme srdcem.
Všechny příspěvky ...