Volty do terénu

vydáno 17. 9. 2015, text Jan Rameš, foto rz

V ČMN 19, které vycházejí ve čtvrtek 19. září, najdete porovnání elektrického KTM Freeride E-XC s benzínovými soupeři. Výsledky nás šokovaly, ale KTM není jediným výrobcem, který nabízí elektrický off-road.

 
Alta Motors
1
Alta Motors
Mladičká americká značka, která teprve spustila předobjednávky na první kusy. Ale její modely RedShift vypadají zajímavě, rozhodně plnohodnotné krosky a supermota, žádné freeridy. Baví nás hlavně netradiční řešení rámů.
0%
Braaap
2
Braaap
Australský pitbike, který dokazuje, že u protinožců mají o zábavě své vlastní představy. Maličký stroj s 12 a 10palcovými kolečky dostal 48V elektromotor, který disponuje 10 koňmi a hlavně stovkou newtonmetrů!
0%
Gas Gas
3
Gas Gas
Budoucnost, resp. vlastně i současnost tradiční katalánské značky je momentálně velmi nejasná a to poslední, co by řešila, je vývoj elektriky. Každopádně v nabídce pořád figuruje trialka TXT s konverzním elektrickým kitem od společnosti ETA Motors.
0%
KTM Freeride E
4
KTM Freeride E
Kroska, enduro nebo supermoto, nabídka rakouské značky obsahuje již tři modely, z toho dva se silniční homologací. Kvalita svezení zaručena, tahle značka přeci jen o výrobě offroadů něco tuší, navíc existují i dva benzínové Freeridy.
0%
Kuberg
5
Kuberg
Česká, resp. moravská značka, která se doma příliš neprezentuje, ale o to silnější je v zahraničí. Začala jako výrobce elektrických trialek pro děti, dnes vyrábí pět různých strojů včetně avantgardního modelu Free-Rider.
0%
Moto Bylot
6
Moto Bylot
Maličká italská společnost jednoho nadšence, který staví malé offroady ve stylu 60. a 70. let. Nechybí ani elektrika, nám se ukrutně líbí tenhle E-Formidable, ale existují i moderní variace na bázi Quantyí.
0%
Oset
7
Oset
Průkopník dětský trialek, americko-britský Oset, začínal maličkými stroji, a podle toho, jak syn zakladatele Iana Smitha rostl, přibývaly další. Některé seženete i pod hlavičkou Bety nebo Gas Gasu. Nově se Oset vrhl na krosky, zatím jen pro malé.
0%
Quantya
8
Quantya
Švýcarská značka patřila mezi nejvýraznější představitele elektrických offroadů pro dospělé minulých let, nyní je trochu v útlumu. Modelů je několik na stejném základu, žádná ostrá kroska, spíše freeride.
0%
Tacita
9
Tacita
Italská značka, která začíná pěkně vystrkovat růžky. V nabídce je pět modelů, a to včetně závodního supermota nebo rallyového speciálu! Jako jedna z mála Tacita používá převodovku, konkrétně pětistupňovou.
0%
Zero FX
10
Zero FX
Americké Zero svého času prodávalo i čistokrevnou krosku, nyní v nabídce najdeme model FX, jakýsi funbike pro městské a příměstské blbnutí. S krouťákem 95 newtonmetrů musíte při driftech opatrně na plyn!
0%



Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů