Hell´s Angels po Česku

vydáno 6. 9. 2013, text Kristián Pilz, foto zdroj:www.sxc.hu, koláž: KP

Vzrušení, emoce, možná i strach se ozvou v nejednom motorkáři, když se doslechne či se jen baví o kontroverzním gangu s názvem Hell´s Angels (Pekelní andělé), jiní si možná představí seriál „Zákon gangu“, jehož inspirací byli právě tito rebelové. Opravdu jsou tak semknutí jako třeba nám dobře známá „skupinka“ Illuminati?

Kdy vznikli a jak je tomu v České republice? Čím žijí a co mají rádi? Vždycky jsem si říkal, že patřit do takové skupiny motorkářů musí být provázáno dobrodružstvím a bratrstvím. Vyvolávalo to ve mně vzrušení a emoce v dobrém slova smyslu. Když jsem se o tuto skupinu začal zajímat více do hloubky, mé přesvědčení bylo náhle rozdrceno na prach a začal jsem mít obavy z toho, jací lidé asi v tomto gangu působí. Zjistil jsem totiž, že jejich zrod sahá až ke konci druhé světové války, přesněji k roku 1948. Byli to právě vysloužilí vojáci (veteráni z letky bombardérů 303), kteří neměli místo v osobním životě po takovém adrenalinu, jakým byla válka. Není také divu, že ztráceli své přátele každým dnem, a odtud možná také ta touha po bratrství. Avšak po založení byli známí v okolí Fontany v oblasti San Bernardino spíš jako násilníci, co profitovali na drogách a kuplířství.

V České republice tento klub působí také, avšak naši „Andílci“ jsou hodní :) a působí na okolí jako semknuté bratrstvo na život a na smrt. Veřejně známou výjimkou je asi pak jen jeden člen, který ujel exekutorovi, ale co si budeme povídat, že? Kdo by neujel, ne-li hůře. Jací tedy jsou a co mají rádi? Kdysi dávno možná klub násilníků a vrahů. Ale nyní, tedy alespoň v Čechách, je spíš to parta „bratrů“, kteří milují dvoustopé koně, pivo, adrenalin, ženy a hlavně své stroje. Když jsem měl možnost vyzpovídat jednoho člena a zároveň mého dlouholetého známého, řekl mi: „Jsme, jací jsme, a nestydíme se za to! “ To mi moc neřeklo, a tak jsem se ptal dále, co je pravdy na tom, že kolují informace o nebezpečnosti jejich uskupení. „Jsme semknutá skupina, která si navzájem kreje záda, nikdy nevíš, co tě může potkat a kdo tě může potkat, kluci mně vždy pomohli, když jsem měl nějaký problém.“ Nevím snad jsem nečetl mezi řádky, ale znělo to mírumilovně.

Na otázku, jestli mají problémy s policií, mi neodpověděl, ale řekl mi jednu důležitou věc, kterou nikdy nezapomenu: „Hele řeknu ti to takhle, pokud jedeš v průvodu mašin a cítíš tu semknutost a tu euforii, tak věř, že nikdy nemáš strach a žiješ jen tím okamžikem.“ Co máte rádi? - ptal jsem se dál. Začal se smát a řekl akorát: „Tak asi to samé, co má rád každý motorkář, svou mašinu a adrenalin, ženský a tak. Jinak jsme dost rozdílní jako normální lidi, máme zkrátka dva životy, jako mají například Hooligans, víš, o čem mluvím?“

Pro někoho jsou to jen rebelové a násilníci a pro někoho je to zkrátka kult. Pro mě osobně je to takřka evergreen mezi motorkáři a veliký pojem. A jaký na Hell´s Angels a jiná MC seskupení máte názor vy?

---------
O MC klubech vyšlo v poslední době v Česku mnoho knih. Většina je v nabídce ČMN shopu - zdeDiskuze k článku

Ondřej .D. 6. 9. 2013
Hezký článek, akorát já mám zkušenosti jiné a spíš se jich bojím, uvidíme co nám přinesete příště :),I tak díky za váš článek.

Radek 6. 9. 2013
Těžko říct, co si o nich myslet. Osobně si nemyslím nic. To škatulkování nějak nemusím. Můj názor: V Česku budou H.A. spíš jen jakousi odnoží H-D. Há-déčkáři se nekamarádí s nikým kdo nemá "motocykl" a Hells Angels se zase nebudou bavit s obyčejnými "H-D motocyklisty". A nám ostatním "motorkářům" je to někde u zádele :-). V USA to bude asi úplně jiná písnička, nevím, jen se dohaduju. Jinak MC kluby mě netáhnou, já zkrátka jezdím nejraději jen sám za sebe.

Pepíno 6. 9. 2013
Tak tato věta mě hodně rozesmála :-D "V České republice tento klub působí také, avšak naši „Andílci“ jsou hodní :)"

megren 8. 9. 2013
Jo, tak to mě taky rozesmálo, kdo chce vstoupit do HE si musí členství zasloužit a ne jen vyplnit přihlášku :-) Jak je známo, tak zásluhy to rozhodně nejsou třeba jako převést babičku s plnými taškami přes přechod apod. Chtěl bych vidět alespoň jejich nášivky na vestách, což samozřejmně mluví o jejich činech. Těžko si lze představit, že by mateřský klub trpěl jen ,, Hodné Anděly ,, - získat možnost klub v nějaké zemi založit je totiž podmíněn určitými skutky a navíc pochybuji o tom, že členové dávají povinné příspěvky do klubové kasy ze svého - rozhodně nejde o 100 kč, nebo že jim na to stačí jejich výdělek z různých akcí. No nevím. Nikdy mi žádný klub nevadil a doufám že ani vadit nebude, ale také se ani nechci stát ,, Hangerous ,, natož členem. Jak napsal Radek - raději jezdím sám za sebe :-).

Support 81 10. 9. 2013
HOG nebo MC vsude jsou prispevky....ja Respect Hells Angels...protoze oni si na bikery nehrajou jako HOG.Hogare se zeptas ohledne biku a cumi na Tebe jak kacena do flasky.A to jen proto ze ma love a koupil si H-D a aby byl zajimavy a dulezity tak jeste k H-D si koupil clenstvi v HOG....Ja si myslim ze HOG by mel byt zadara kdyz uz vlastnim znacku motocyklu.Jo aby jsi se stal pekelnakem,tak to hold musi clovek opravdu citit u srdce.Protoze jen vyvoleni a vytrvalci si zaslouzi nosit na zadech HAMC. Respect HAMC

sofero1@azet.sk 15. 9. 2013
Ja plno súhlasím s tým čo napísal Support 81 Respect HAMC

Support Vikings M.C. 23. 9. 2013
Tak za prvé...je-li autor článku dlouholetým známým fullmembera HAMC, pak se podivuji nad tím, že ho onen dlouholetý známý neseznámil se správným pravopisem názvu klubu. Zásadně se Hells Angels M.C. píše bez apostrofu. Za druhé...nějak nerozumím mentalitě internetových pisálků, kteří o dané problematice vědí velké kulové, ale musí nás oblažovat svými "moudry", viz.Megren. Tohoto pisatele zároveň prosím o vysvětlení zkratky HE a zřejmě jakéhosi slangového výrazu "Hangerous". Lidi, neseďte na prdeli, odhoďte stranou předsudky, zapomeňte na chytrácké řeči všeználků a zajeďte se podívat na kterýkoliv clubday, kteréhokoliv českého M.C. Nikdo vám hlavu neutrhne a nakonec budete zřejmě překvapeni, jaká je vlastně realita.

megren 7. 10. 2013
Support Vikings - koukal jsi na zprávy? Proč je jeden zastřelený a 90 zatčených na prý ,,srazu,, motorkářů ? Opět v hlavní roli HA, ale samozřejmně nejen ti. Nic proti, ale proč to násilí ? Jak píšeš v poslední větě, že budeme překvapeni jaká je realita, tak já jsem tedy opravdu překvapen :-) Neber to nějak špatně, ale prezentace některých klubů mluví za vše. Měj se.

Calimero SUP81 9. 3. 2014
mergene, ten support od Vikingů ví, o čem mluví. To, jsi napsal ty, může napsat jen trouba, který neví, která bije, jen o tom možná někdy někde a špatně slyšel. Takže koukej na zprávy a nehraj si na motorkáře, nevěřím, že víš jak bike vypadá.

support 15 12. 7. 2014
HA si na spravne hochy pouze hraji,jinak je to banda gauneru

Support 81 Forever 17. 8. 2014
@support15 to stejný i naše vláda, to stejný lidi od tebe z práce, to stejný policajti.... jenže narozdíl od tady těch kokotů HA si na správné hochy podle tebe možná hrají, ale hrají si naně s vášní a odhodláním. Já osobně jsem měl možnost poznat pár členů HAMC a můžu ti říct že jsem s nimi neměl absolutně žádný problém bavili se semnou jako s člověkem ne jako s hadrou jak se s tebou baví instituce zmíněné výš ...

Support81 Ostrava 16. 8. 2017
Zdravim,pánové chtěl jsem zjistit pravdu a proto jsem za HAMC vyrazil bez jakých koliv předsudků a bez názorů na ně,skrátka neovlivněn jakými koli názory,které se píší na internetu,samozřejmě že mám namysli ty HAMC v Čr,jel jsem za nimi sám avšak s napětím co mě za jejich branou vůbec čeká a přiznám se i s obavami o své zdraví😁,nic méně návštěvu obávaných HAMC jsem přežil😉můj názor je tedy takový a píšu jen ze svých zkušeností,že jsou přátelští pokud i vy k nim nejedete vyvolat konflikt což se neliší od běžného života,s čim se můžete setkat v jakékoli hospodě,prostě začnete se do někoho navážet tak dostanete skrátka přes držku😂co se týká zbraní,ano nosí zbraně opět tak jako běžný člověk který vlastní Zp,přičemž tím neporušují zákony😉odpoví vám jen na otázky na které odpovědět chtějí😉pokud se budete chovat slušně žádné bezprostřední nebezpečí vám nehrozí😉

Vlastni zkušenost 17. 12. 2017
Pro mě to je banda křiváku, kteří se otočí i proti vlastnimu brachovi. Drive vse bylo jinak. Dnes uz kazdy chce jen brat pro sebe. A ne davat. 81 hadry rozdam bezdomovcum.

HA Tommy 9. 6. 2018
Support 81 Forever ---- Palec nahoru. Ostatni radsi zavrete huby. Neda se to cist.

Introš 6. 7. 2019
Kdyby si každý zametl pred vlastním prahem,byl by klid.

Ebon 23. 12. 2020
Support 81--- Obecné kecy. Jsem v HOG Chapter Praha a vestu nosím hrdě, najezdím dost a jízdu na HD mám rád. Mě o nic víc nejde, než jet.

Krasty 21. 5. 2021
Sonny legends..tohle je a byl právej anděl ..Vem te si příklad..jaké má Bejt anděl..

Trazy 18. 3. 2023
Tady je to sám expert na MC, až se nestačím divit... HOG není legitimní MC, takže Ebon si koupenou vestu nos jak chceš a buď hrdý jak chceš, ale respekt si tím nikdy nevysloužíš. Stát se členem legitimního MC je běh na dlouhou trať, absolutní oddanost vůči clubu a všem membrům bez vyjímky a barvy si musíš zasloužit. Jediný Support81 tu má ponětí, o co jde...

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 3 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 3 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...