EICMA 2015: Indian představil Scout Sixty a Roland Sands na něm jel flat-track!

vydáno 27. 11. 2015, text Jan Rameš, foto Indian

"Šedesátka" se stává novým základním modelem značky, kterou pod svými křídly ve velkém stylu znovuzrodil Polaris. Tenhle stroj ale otevírá dveře do nových disciplín.

Když se Indian vrátil na scénu, bylo to prostřednictvím drahých luxusních křižníků Chief. Tyhle motorky si kupovali chlápci jako doplněk ke svým Harleyům. Loni představený Scout ovšem tuto praxi změnil a Scout Sixty půjde ještě dál.

"Šedesátka" totiž nechce být - a nebude! - druhou volbou poté, co máte garáž plnou Haryků a chcete "něco víc". Stejně jako původní Scout, i Sixty je plnohodnotným konkurentem pro H-D Sportster se znakem na nádrži, který je mnohými brán za ještě větší legendu. Zejména při ceně, která by v Evropě měla začínat pod 12 000 eur.

Svůj název dostal Sixty od objemu motoru. Ten je totiž úplně nový a do jeho dvou válců rozevřených do úhlu 60 stupňů se s písty v dolní úvrati dostane 60 krychlových palců palivové směsi, po našem 999 cm3. Na rozdíl od Harleye jde o moderní motor se čtyřmi ventily na válec a rozvodem DOHC.

Také výkonovými parametry Sixty překonává dvanáctistovku Evolution z Milwaukee, když při prakticky stejné hmotnosti nabídne o 11 koní víc, tedy 78. Naopak v krouťáku má navrch Harley o necelých 8 Nm. Indian svého maxima 88,8 Nm dosahuje při 5600 otáčkách a výkon kulminuje až v 7600, což jasně ukazuje, že tenhle dvouvál bude pěkně točivá potvůrka.

Světovou premiéru měl Scout Sixty minulou středu na veletrhu EICMA v Miláně, ovšem Indian jeho oficiální zrození pojal ve velkém stylu. Ve stejný den se totiž uskutečnila soukromá párty v jednom velkém skladišti v Los Angeles, kde pozvaní diváci mohli vidět demo závod pěti "Šedesátek" upravených slavným stavitelem Rolandem Sandsem do flattrackového stylu!

To byl ale jen takový předkrm. V sobotu 21. listopadu se v Las Vegas jel závod amerického flattracku a těch pět motorek tam nastoupilo do své závodní premiéry! Odstartovat kariéru nového modelu před mnohatisícovým publikem na závodech, to byl pro Indian skvělý marketingový tah.

Scouty startovaly ve třídě pojmenované Super Hooligan, která v USA získává rychle na popularitě. Jde totiž o stroje, které musejí mít motory s objemem nad 750 cm3 v sériovém rámu a normální registrační značku, čili jen velice lehce upravené sériovky.

Do závodu nastoupilo hned 28 jezdců převážně na Harleyích, kterým patřila i první dvě místa. Vítěz Thor Drake si jako odměnu odvezl právě nový Indian Scout Sixty. Ovšem na třetím místě, které pro Indian znamenalo první "bednu" v závodech po opravdu hodně letech, dojel sám "Král customu" Roland Sands! Tomu se říká povedená premiéra...Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...