ČMN 5/2018 právě v prodeji

vydáno 1. 3. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_5.jpg

Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports, Ducati Monster 797, Harley-Davidson Street Rod, Fredder, Mick Doohan...
ČMN 5/2018 v prodeji od čtvrtka 1. března.


Dva Sportstery s vysokými řídítky

Americká legenda má přesně daný harmonogram, kdy představuje nové modely, a podle něj už léta jede. Nikoho tedy nemůže překvapit, že nyní, půl roku po oficiálním odhalení těch nejžhavějších novinek nového modelového ročníku, jimiž pro sezonu 2018 jsou totálně přepracované modely Softail, přicházejí další dva nové motocykly. Jejich dopad nebude tak zásadní, ale za zmínku určitě stojí.


Test: Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports - Modlitby vyslyšeny

Před dvěma lety přišla Honda s nástupcem legendárního cendura, a přestože šlo o hodně povedený kousek, pořád tam bylo nějaké ale. Adventure Sports je však mnohem dál a vrací tu pravou Africu Twin mezi lidi, a přitom zašlapává legendu do země!


Test: Ducati Monster 797 vs. Harley-Davidson Street Rod - Vstupenky do nóbl společnosti

Italská Ducati i americký Harley-Davidson se těší nálepce drahých prémiových značek. Ale i špičkové modely za ceny vozu střední třídy mají svou protiváhu pro méně movité fanoušky. Pozici druhého nejlevnějšího modelu zastávají Monster 797 a Street Rod, stylovky městského ražení a totálně odlišného charakteru.


Představení: Jawa 350 Special - Café racer z Týnce

Rok poté, co továrna Jawa začala s prodejem modelu 350 OHC, rozšiřuje nabídku o další typ. Od března je v prodeji Jawa 350 Special.


NEJLEPŠÍ MOTORKY nad 1200 cm3

Velké finále, ty největší objemy. Motorky pro zkušené jezdce, kteří vědí, jak naložit s výkonem a hmotností, a nebojí se za to zaplatit, ať už při pořízení, nebo následně při údržbě. Vědí však, že dostávají to nejlepší, co jednostopý svět nabízí.


Cestopis: Gruzie a Kavkaz 1/2 - Kavkaz je cíl

V minulých letech jsem na Hayabuse projezdil velkou část civilizované Evropy. A musím říci, že Alpy jsou nádherné. Ale také pěkně drahé, takže mě začal lákat východ. Pak jsem náhle onemocněl boreliozou a když jsem ležel na infekčním, na kapačkách a v dost špatném stavu, řekl jsem si, že by to chtělo nějaký cíl, abych se z těch „sra*ek“ vyhrabal.


Téma: Kožené kombinézy - Nejbezpečnější a nejodolnější ohoz na mašinu!

Věřte nebo ne, kožené motooblečení je i v dnešním světě ultra moderních technologií stále bezkonkurenčním řešením, jak ochránit svou vlastní kůži. Kterak si správně vybrat, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat?


Second hand: Yamaha TRX850 - Kladivo, co neudeřilo

Trixo mělo být první japonskou odpovědí na velké italské dvouválce. Jen to prostě nedopadlo. Zato dnes by mohlo být v kurzu jakožto stroj pro těžké individualisty.


Přestavba: Fredder - Žádný bobber, nýbrž Fredder!

Fred Walmsley je jeden z nejlepších ladičů historiků na světě, který připravoval motocykly na závody klasiků pro taková esa, jakými byli či jsou Barry Sheene, Wayne Gardner či John McGuinness, Tuhle motorku si postavil sám pro sebe, nádherný bobber s motorem Manx Norton. Označení bobber ale odmítá, je přeci Fred, a ne Bob. Takže Fredder!


Historie: FGR 125 - Malý zázrak z Ústí nad Orlicí

Přesně před 15 lety měl na veletrhu Motocykl svou oficiální premiéru závodní dvoudobý jednoválec FGR 125. Mnozí se na něj dívali jako na neškodný projekt jednoho blázna bez budoucnosti. Nakonec nejen motor, ale celý motocykl FGR získal čtyři národní mistrovské tituly a byl to poslední český stroj, který startoval v Moto GP! Jak na něj vzpomíná Miroslav Felgr, zakladatel značky FGR?


Rozhovor: Mick Doohan tlačí syna do formule 1

Využili jsme návštěvy pětinásobného mistra světa pětistovek Micka Doohana v Praze, kde byl v rámci ankety Zlatý volant oceněn jako Osobnost motoristického sportu, a po delším úsilí jsme ho získali k exkluzivnímu rozhovoru pro České motocyklové noviny.


WSBK: Melandriho double a problémy Pirelli

V Austrálii, na jednom z nejhezčích okruhů vůbec, na Phillip Islandu začalo letošní mistrovství světa superbiků a supersportů. Melandri vyhrál na Ducati oba závody, kvůli problémům s pneumatikami museli všichni povinně přezouvat.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
Všechny příspěvky ...