První prázdninové ČMN v prodeji

vydáno 7. 7. 2016, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2016_14.jpg

Rozhovory se špičkovými závodníky, exotický cestopis, test zbrusu nových endur, historie jednoho unikátního závodního motocyklu...
ČMN 14 v prodeji od čtvrtka 7. července.


Před pražskou Grand Prix na ploché dráze de nám podařilo vyzpovídat trojnásobného mistra světa a plochodrážní stálici Grega Hancocka. Dočtete se nejen o jeho vztahu k tuzemským závodům, ale také co si myslí o elektronice v motocyklech nebo jak se ve svém věku udržuje ve formě.


KTM představila svou modelovou řadu endur pro sezonu 2017. Na první pohled možná vypadají hodně podobně jako ty letošní, ale uvnitř se skrývá 90 procent nových dílů, včetně kontroly trakce.


Na počet ujetých kilometrů se tento cestopis řadí mezi ty kratší. Spíš šlo o výlet. Ale vzhledem k tomu, že se odehrál v přelidněné a dopravně šílené Indii a jako dopravní prostředky posloužily Enfieldy, bylo o bohaté zážitky postaráno.


Wayne Gardner je prvním Australanem, který vybojoval titul mistra světa v královské kubatuře silničních motocyklů. V současnosti stále závodí, a to při kláních Legend GP, které také organizuje. Zeptali jsme se ho, jaká je to práce.

Ve třicátých letech přišlo BMW se závodní pětistovkou doplněnou o kompresor. S tímto motocyklem pak všem ostatním značkám zle zatápělo. Vrcholem bylo vítěztví na TT v roce 1939. O čem byl motocykl, do jehož konstrukce mluvil i samotný Adolf Hitler?


Banditovi je hodně podobná, ale Bandit to není. Tahle Suzuki je totiž v podstatě jeho předchůdcem. GSX1100G není sice lamač dívčích srdcí, ale poslouží do roztrhání těla, vlastně motoru. A to trvá hodně dlouho.




Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023
  • Motorbike 3/2023
  • MOTOCYKL 2023 – výstava v Praze již začátkem března
  • Motorbike 2/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 3 dny ve 12:48
Bývalý český okruh Břeclav - nový článek o motocyklové historii 😍 🏍
Jihomoravská Břeclav byla v minulosti významným průmyslovým městem a také důležitým železničním uzlem. Na konci 2. světové války postihl Břeclav spojenecký nálet na místní nádraží, který však značně poničil centrum. Po válce a novém osídlení města se v Břeclavi začal rozvíjet kulturní i společenský život. Významný rozmach zažil také motorismus a hlavně motoristický sport. Právě v motosportu zanechala Břeclav významnou historickou stopu.
Magazín Motoroute
před týdnem ve 23:19
Oslava 120. výročí společnosti HARLEY-DAVIDSON® proběhne v červnu v Budapešti
Magazín Motoroute
12. března
Český výrobce GOODPED představil výkonný elektrický moped mopedix Electrix
MotoLife
5. března
Výstava Motocykl 2023 je za námi...  článek  o výstavě najdeš na www.motolife.cz/.../vystava-motocykl-praha-2023-clanek-45fb
David Kasl
5. března
0
Celkem smutný, že se nedokážete ani slovem zmínit o české novince v kategorii mopedů - značce mopedix. Užijte si čínskou vlnu, stojí jistě za to 👍🏻
Všechny příspěvky ...