DRE academy – od letoška i mimo asfalt!

vydáno 11. 4. 2016, text David M. Bodlák, foto Ducati

K čemu vám je koupit si 205koňový superbike, když na něm nebudete umět jezdit? K čemu vám bude, že máte na novou Multistradu Enduro, když nedokážete využít její potenciál? Jděte se učit, a to přímo od těch nejlepších, kdo se na vývoji těchto mašin mimo jiné i podíleli!

Ducati Riding Experience je akademie, vytvořená přímo boloňskou fabrikou již před více než deseti lety. Jedná se o exkluzivní kurzy, kde máte k dispozici zázemí, motorky a hlavně ty nejlepší instruktory, mezi kterými jsou i světová závodnická esa.

DRE
Carlos Checa
DRE

Doteď se kurzy konaly jen na asfaltu, což je logické, vzhledem k zameření Ducati na silniční stroje. A vybrat jste si mohli hned z několika úrovní, jež začínají běžným jednodenním tréninkovým kurzem se základy jízdy (Intro), pokračují tréninkem pro pokročilejší (Precision) a dál se jde už na trať. Pro okruhové nováčky je určen Track Warm Up, zlepšit se pak můžete v kurzu Track Evo a opravdové závodní schopnosti byste měli nasát v 1,5denním kurzu Track Master. Nejvyšší záležitostí je pak Champs Academy, kde vás budou učit opravdová esa se světovými, evropskými či národními tituly. Letos svou účast potvrdili Carlos Checa, Dario Marchetti, Michele Pirro, Leandro Tati Mercado, Manuel Poggiali, Paolo Casoli, Andrew Pitt a testovací jezdci Alessandro Valia (produkční motorky od roku 2007) a Matteo Baiocco (Ducati Corse test rider pro Panigale Superbike). V případě Master a Academy se dokonce využívá DDA (Ducati Data Analyzer) s plnou fabrickou podporou.

DRE

Motorky, jež jsou k dispozici, zahrnují modely Monster 821/1200/R, Hypermotard, Hyperstrada, 959 Panigale, 1299 Panigale S až Panigale R, samozřejmě vždy podle zaměření kurzu, přičemž vše se odehrává na italských tratích (popř. v paddocku) Misano World Circuit Marco SimoncelliMugello Circuit za ceny od 350 eur až po 2100 eur! A i přes zdánlivě vysokou cenu je v tuto chvíli jen málo volných míst, alespoň co se nejvyšších kurzů týče.

Ducati Multistrada 1200 Enduro - důvod vzniku DRE Enduro 2016
Ducati Multistrada 1200 Enduro - důvod vzniku DRE Enduro 2016
Ducati Multistrada 1200 Enduro - důvod vzniku DRE Enduro 2016

Pro letošek je tu ovšem jedna zásadní novinka. S příchodem zbrusu nového modelu – Ducati Multistrada 1200 Enduro (prozatím jediný český test, a to z ostrova Sardínie, si můžete přečíst tento čtvrtek v ČMN č. 8) DRE tým rozšiřuje své pole působnosti poprvé ve své historii i mimo asfalt! V srdci oblasti Chianti Rufina pár desítek kiláků severovýchodně od Florencie, na více než 600 hektarech v okolí prestižního „Castello Nipozzano“ se bude od letoška pořádat nově DRE Enduro, a to v délce 1,5 dne, přičemž kurzů je vypsaných osm a začíná se v červnu za jednotnou cenu 680 eur/osoba/kurz. V této ceně bude zapůjčení motorky, dva obědy a jedna večeře ve stylu toskánské tradice, zdravotnická asistence po celou dobu konání akce a kromě uvítacího balíčku a certifikátu hlavně předem připravená trasa, vedená zkušeným „guidem“. V ceně není přenocování a pojištění účastníka, za příplatek 140 eur ale můžete na akci vzít svého partnera, který dostane najíst, projede se s vámi na trase a pak vás bude moci sledovat při praktickém výcviku. Pokud však máte kámošů víc a chtěli byste se s nimi v tuto dobu vidět, můžete si je pozvat na večeři na hradě Nipozzano, samozřejmě za poplatek, v tomto případě 60 eur na hlavu, jinak se váš doprovod může po dobu vašeho učení zdarma porozhlédnout po hradě, projít si historické vinné sklepení nebo příjemně strávit den na jednom z nejkouzelnějších míst Itálie.

Beppe „il Dakariano“ Gualini

Jistě vás bude zajímat, kdo povede enduro kurzy. Tím nejvrchnějším je sám Beppe „il Dakariano“ Gualini, držitel rekordního počtu absolvovaných afrických rally (startoval celkem 65x), jinak nezávislý jezdec, jenž se zúčastnil i deseti Rally Paříž-Dakar, a to ještě v době, kdy GPS pro obyčejné smrtelníky neexistovala. A vzhledem k tomu, že Beppe se účastnil i našeho offroadového testu na Sardinii, můžeme říci, že je to naprosto férový a skvělý chlap s opravdovými zkušenostmi a hlavně schopnostmi tyto zkušenosti předat dál!

Beppe „il Dakariano“ Gualini a Alessandro Valia
Beppe „il Dakariano“ Gualini
Novinka 2016 - DRE Enduro

Na veškeré DRE kurzy se můžete přihlásit, ať jste odkudkoliv, na stránkách dre.ducati.comdreenduro.ducati.com. Ducati rovněž nabízí svým účastníkům možnost pronájmu odpovídajícího oblečení – kožených kombinéz Racing Ducati Corse se sofistikovaným a inteligentním systémem D|air®. Jedinou překážkou podle nás mohou být vaše nedostatečné schopnosti pro absolvování nejvyšších levelů, anebo pak jazyk, pokud tedy neumíte italsky, anglicky, německy či francouzsky. A jen taková zajímavost na závěr, DRE je záležitost světového formátu. Zrovna nedávno se v Bangkoku trénovali noví instruktoři pro Čínu, Indii, Indonésii, Filipíny, Singapur, Jižní Koreu, Tchaj-wan, Thajsko a Vietnam. DRE Asia funguje již několik let a na programu má momentálně hlavně kurzy Intro a Precision, přičemž v minulých letech na nich vyučoval i Troy Bayliss.

DRE


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
Všechny příspěvky ...