Chcete změnit pojišťovnu a ještě ušetřit na povinném ručení?

vydáno 25. 4. 2016, text PR, foto

I když se vaše pojišťovna bude tvářit, že to vlastně skoro nejde, povinné ručení můžete zrušit hned sedmi způsoby. Na pomoc s výběrem nového pojištění si vezměte odborníky, kteří vám pomohou ušetřit stovky korun.

Výši povinného ručení za motocykly často ani mezi ostatními poplatky nevnímáme. Ale divili byste se, o kolik méně můžete platit, když místo na přepážce v pojišťovně si ručení sjednáte u ePojištění.cz. A nikoho přeci nebaví vyhazovat peníze z okna, to je radši projezděte!

Způsobů, jak zrušit povinné ručení, je celkem sedm. Počítejte s tím, že pojišťovny vás s otevřenou náručí v těchto případech vítat nebudou, ovšem stačí si na kalkulačce ePojištění.cz spočítat, kolik ušetříte, a je jasné, že to za to prostě stojí!

JAK UKONČIT POVINNÉ RUČENÍ

1. Výpověď smlouvy ke konci pojistného období

Že tohle se vás netýká, protože vy máte nejspíš smlouvu na dobu neurčitou, když vám pojišťovna každý rok posílá novou zelenou kartu? Tak to byste se divili. V naprosté většině případů se totiž povinné ručení uzavírá na rok, ovšem na konci tohoto období se smlouvy automaticky obnovují, říká se tomu automatická prolongace. A vy k tomuto datu můžete smlouvu zrušit. Ovšem musíte pojišťovně zaslat výpověď nejméně šest týdnů před koncem pojistného období. Pokud jste si povinné ručení sjednávali v druhé půlce června, akorát vám to vyjde.

2. Výpověď dohodou

Tohle je problém a svou pojišťovnu budete asi muset hodně naštvat, aby na tento způsob ukončení smlouvy přistoupila. Nicméně zkusit to můžete. Návrh na ukončení dohodou musíte podat písemně a počkat na vyjádření pojišťovny, která určitě nebude chtít přijít o klienta.

3. Výpověď do dvou měsíců od uzavření smlouvy

Koupili jste motorku teď a povinné ručení pořídili u první pojišťovny, na kterou jste narazili? To se dá ještě v pohodě změnit. Do dvou měsíců od uzavření totiž můžete od smlouvy odstoupit, a to bez udání důvodů. Nic si nevymýšlejte, prostě své pojišťovně napište, že ukončujete smlouvu bez udání důvodu, a nové povinné ručení nechte na ePojištění.cz.

4.Výpověď z důvodu navýšení pojistného

Nenechte pojišťovnu, aby vás každý rok ždímala víc a víc! I to, že vám přišla složenka na vyšší částku než loni, může být zákonným důvodem k ukončení smlouvy. Jen pozor, nevztahuje se to na případy, kdy se částka mění kvůli tomu, že se vám změnil malus nebo bonus.

5.Výpověď do tří měsíců od pojistné události

Kvalita pojišťovny se pozná právě ve chvíli, kdy "o něco jde" a má dojít k plnění. Máte pocit, že jste měli dostat víc peněz, nejste spokojeni s průběhem likvidace? Do tří měsíců od data pojistné události můžete smlouvu vypovědět.

6.Výpověď z důvodu změny vlastníka vozidla

Tohle je klasika, prostě motorku prodáte a smlouva tím zaniká, a to dnem zasláním kopie smlouvy o prodeji a písemnou výpovědí povinného ručení pojistiteli. Pokud platíte opravdu hodně a nově můžete hodně ušetřit, třeba se vyplatí motorku prodat manželce...

7.Výpověď z důvodu vyřazení vozidla z evidence

Jasně, běžte na to přes depozit! Jakmile totiž uložíte značky do depozitu registru vozidel, vzniká zákonný důvod pro zrušení pojistky. Pojišťovně doručíte výpověď a záznam o dočasném vyřazení vozidla z evidence a je vyřešeno. Pak už jen na ePojištění.cz vyberete takové povinné ručení, jaké vám vyhovuje, značky si opět vyzvednete a jezdíte jako dřív. A v peněžence vám zbylo víc peněz na benzín!Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Moto.cz
před 3 dny v 9:57
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 3 dny v 0:13
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Marek Lichtenberg
před 3 dny v 16:00
0
Úplně zbytečná ztráta života motorkáře, ale otočit se na dálnici do protisměru, to může udělat jenom blbec!
Časopis Motorbike
před 4 dny v 15:40
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Všechny příspěvky ...