16. sraz příznivců XJR
vydáno 31. 8. 2008, text -rk-
Podzimně-letní sraz XJR se uskutečnil v Jizbicích nedaleko od Vlašimi ve dnech 29.-31. srpna 2008. Srazu se zúčastnila necelá stovka účastníků.
O uplynulém víkendu proběhl další sraz příznivců a majitelů motocyklů Yamaha XJR v Jizbicích nedaleko Vlašimi.
Na internetových stránkách www.yamaha-xjr.cz se dočteme, že klub má již téměř 600 členů, do kterých jsou započítáni současní i bývalí majitelé motocyklů XJR. I na tomto čísle se odráží obliba tohoto klasického evergreenu vhodného nejen pro cestování ve dvou, ale i na svižné protažení zatáčkami.



Ač majitelé a skalní příznivci nejsou odvázání z posledních továrních změn motocyklu (odlišná koncová světla, jedna koncovka výfuku místo tradičních dvou, méně kvalitní zrcátka atp), i tak nedají na svůj motocykl dopustit - patriotismus je patrný i u tohoto japonského miláčka.




Sobotní ráno bylo zpestřeno několika soutěžemi, zejména hod pneumatikou v podání několika silných žen sklidil zasloužené ovace.Odpolední vyjížďka zavedla účastníky ke Kácovu, hradu Český Štenberk i k Louňovicím pod Blaníkem. V průběhu občerstvovací zastávky proběhla i prohlídka veteránů automobilů, které měly za cíl stejnou destinaci tento den.

Ve večerních hodinách probíhalo tradiční opékání buřtů a veselá zábava u táboráku. Po druhé večeři pokračoval program v prostorách Jizbického střediska, došlo k předání cen vítězům soutěží a pokračovala volná zábava.
Hlavní organizátor Olda Pelikán nám ke srazu řekl: " Sraz dopadl skvěle, všichni jsme si ho moc užili, počasí se povedlo, co více si přát. Obsluha v Jizbicích byla také velmi příjemná, rádi se sem budeme vracet."
Organizátorsky byl sraz zvládnut na jedničku. Účastníci se dobře bavili celou dobu a načerpali zde opět velkou dávku pohody, zábavy i adrenalinu.
Malé prostoje či nerovnosti vozovky při vyjížďce byly jen drobnými vadami na kráse jinak dobré akce. Klub XJR je především pohodová parta lidí a o tom přece to motorkaření hlavně je.