Výstava Harley-Davidson v Galerii Vaňkovka v Brně

vydáno 6. února, text TZ, foto Harley-Davidson

Od 8. do 22. února se v Galerii Vaňkovka uskuteční unikátní výstava legendárních chopperů Harley-Davidson doprovázená řadou atraktivních tematických soutěží. Zájemci se mohou těšit na čtyři desítky strojů, od modelů předválečné výroby až po ty nejnovější. Chybět nebude ani limitovaná série vydaná k výročí založení firmy.

Hlavním bodem akce s názvem Žijeme Harley-Davidson bude unikátní výstava. „Vystaveno bude na 40 motocyklů, mezi nimi například model 16J z roku 1916, který má za sebou náročnou renovaci, či model LiveWire z roku 2020, první motocykl této značky s elektromotorem a čerstvá novinka na českém trhu,“ sděluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Osobně se velmi těším na model FatBoy, který se proslavil v kultovním snímku Terminátor II. K vidění zde bude modernizovaná verze z roku 2008, jež byla vyrobena ke 105. výročí společnosti Harley-Davidson, ale i nejnovější, letošní verze,“ dodává.

Soutěž o nový motocykl

Výstavu doplní doprovodný program složený ze čtyř částí. První bude hlavní soutěž, jež potrvá po celou dobu konání akce. Půjde o jízdu na simulátoru, při které si budou účastníci moci srovnat kvalitu své jízdy s hodnotami najetými profesionálním jezdcem. „Vítěz lokálního klání pak postoupí do mezinárodní soutěže, kde se zapojí do hry o nový Harley-Davidson Street Rod,“ láká do soutěže Jan Borůvka.

Ostatní soutěže budou jednodenní, avšak neméně zajímavé. Hned 8. února se v Galerii Vaňkovka odehraje Armwrestling Brno Grand Prix, soutěž v páce v osmi kategoriích. K dispozici bude jeden soutěžní stůl a dva stoly pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si budou moci tuto disciplínu vyzkoušet pod dohledem profesionálů.

Čtrnáctý únor pak organizátoři příznačně věnují soutěži nazvané Valentine’s Harley-Davidson Ride. Návštěvníci dostanou možnost se u fotostěny vyfotit s vybraným motocyklem a zúčastnit se soutěže o nejlepší fotografii. O den později se v pasáži Galerie Vaňkovka uskuteční poslední ze soutěží jménem Harley-Davidson Warm-up složená z trojice motorkářských disciplín: jízdy zručnosti, držení kola na čas a také oblékání motorkáře na čas.

Více podrobností o výstavě i doprovodném programu naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka.

Přehled vybraných vystavených modelů

LiveWire™ ELW (rok výroby 2020) – První motocykl Harley-Davidson s elektromotorem. Horká novinka roku, která právě vstupuje na český trh.

16J (r. v. 1916) – Jeden z nejstarších motocyklů Harley-Davidson. Nejstarší model výstavy a je po náročné renovaci.

Výroční motocykl s r. v. 2003 – Původní obsah 1450 ccm zvýšen továrním kitem na 1550 ccm. Byl vyroben v dvoubarevném laku ke stoletému výročí továrny (založeno 1903). Zajímavost: Toho času kvůli přepočtovému kurzu dolaru (36 CZK) vycházela cena motocyklu i s doplňky na cca 1,3 milionu korun.

Fat Boy – Motocykl proslavený filmem Terminátor II, legendární design v moderním provedení. K vidění bude verze z roku 2008 vyrobená ke 105. výročí založení firmy. Půjde o limitovanou verzi s výrobním číslem 2, první je v továrním muzeu. Bude zde i nejnovější model pro rok 2020.

VRSCX 1300 Screaming Eagle V Rod (r. v. 2007). Obsah 1250 ccm. Firma vyrobila 1300 ks repliky továrního dragsteru určené na veřejné komunikace.

FR Factory Racer (r. v. 1924) – Závodní stroj z počátků rozvoje motoristických soutěží.

Military (r. v. 1917) – Jeden z prvních modelů vyráběných se třístupňovou převodovkou. Určený pro armádu U. S., která po vstupu do 1. světové války spoléhala právě na motocykly Harley-Davidson.

US-Military (r. v. 1942) – Legendární motocykl využívaný za 2. světové války. Motorka přezdívaná jako Liberator díky svému využití při osvobozování Evropy. Jejich velký počet a snadná dostupnost po skončení války způsobily rozkvět tzv. chopperů.

Sportster-K (r. v. 1952) – Tzv. Elvis Sporty. Motocykl proslavil Elvis Presley, jeho nejoblíbenější motocykl se stal snem všech mladých v té době.

O Galerii Vaňkovka Brno

Galerie Vaňkovka Brno je obchodní centrum v Brně, které bylo otevřeno v roce 2005. Nachází se na místě bývalé továrny, kterou v roce 1865 založil rakousko-uherský podnikatel Friedrich Wannieck. Galerie Vaňkovka Brno patří do portfolia německé společnosti ECE. V současnosti se zde nachází přes 130 obchodních jednotek na prodejní ploše větší než 37 tisíc metrů čtverečních. Průměrně sem denně zavítá téměř 40 tisíc návštěvníků. V roce 2020 oslaví Galerie Vaňkovka Brno 15 let od svého založení.Diskuze k článku


Další články z rubriky

 • MOTOSALON 2020 nově s top soutěží přestaveb
 • Faber Moto rozšiřuje svou prodejní a servisní síť
 • Sociální web MotoLife byl spuštěn a je otevřený všem motorkářům

Kam dál

 • Jak na baterie po zimě
 • Sdílené elektrické skútry BeRider brzy odstartují i v Brně
 • Motocyklem roku 2020 se stala Honda Africa Twin Adventure Sports

Vítejte na MotoLife!

Hledáme reportéry z celé ČR, kteří nám pomohou dostat MotoLife na špičku!

MotoLife je nový sociální motorkářský web, na kterém se můžeš podílet i ty! Jde o neziskový projekt, kde reklamní prostor patří všem, kteří jeho obsah tvoří.

Podmínkou účasti na projektu MotoLife je dodržování pravidel tohoto webu.

Pojďme společně do toho...

 1. Přihlas se, založ si svůj profil.
 2. Pochlub se svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej příspěvky, články, názory, blogy, fotky nebo stránky.
 4. Získávej fanoušky, rozšiřuj okruh přátel, komunikuj s dalšími motorkáři.
 5. Sděl tvůrcům MotoLife jak web zlepšit.

Pravidla webu

 • Obsah webu může tvořit kdokoliv, kdo chce být jeho součástí a respektuje pravidla.
 • Veškeré příspěvky, články a fotky smějí být pouze o motorkách a dění okolo motorek.
 • Reklamní prostor patří těm, kteří zde publikují, a slouží i jako odměna za publikovaný obsah.
 • Jednotlivé MotoLife stránky jsou plně v režiji jejich zakladatelů a správců, a provozovatel webu nenese zodpovědnost za obsah.
 • MotoLife stránky, články, příspěvky i fotografie mohou být privátního i komerčního charakteru.
 • MotoLife osobní profily jsou výhradně privátního charakteru a nemely by obsahovat komerční obsah!
 • Publikovaný obsah nesmí jakkoliv porušovat práva třetích stan nebo jiné osoby a jejich zájmy.
 • Obsah nesmí obsahovat vulgární slova, sexuální tématiku, nabídky půjček, hazard, politiku a pod.
 • Obsah nesmí ani obsahovat odkazy na stránky se zakázanou tématikou.
 • V případě porušování pravidel může být profil, stránka i příspěvky zablokovány nebo odstraněny.
 • Pravidla mohou být průběžně doplňována nebo měněna.

Pište na , nebo využijte chat na stránce MotoLife.

Přečti si ...