Honzis
vydáno 14. 10. 2009
---------------------
foto: Jakub Nič
Kawasaki VN900 Custom vs. Yamaha 950 Midnight Star
Máte rádi styl Easy Rider, ale nechcete nebo si nemůžete dovolit dvoulitrovou přemotorovanou šílenost? Kawa VN900 Custom a Yamaha 950 Midnight Star jsou zajímavou alternativou i pro začínající jezdce.

Malé choppery FOTOGALERIE

Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2009_41.jpg
Oba stroje pohání méně než litrový véčkový dvouválec o výkonu 50, resp. 54 koní a točivém momentu lehce pod 80 Nm. To na shodnou provozní hmotnost 278 kg bohatě stačí k tomu, aby obě motorky výrazně překročily legislativní rychlostní maxima, ale zároveň jsou to podle mého názoru i velice příjemné stroje na začátek. Ještě přednedávnem jste na nich dokonce mohli jezdit od 18 let, neboť poměr 0,16 kW/kg splňovaly více než bohatě, ovšem co ze zákona vypadla "25 kW nebo poměr 0,16 kW/kg" a je požadováno splnění obého, mají teenageři smůlu a musejí si počkat až do 21. V tomto případě mi to ale přijde vysloveně škoda.

Yamaha je letos nová a byť je motor chlazen vzduchem a ne vodou jako u Kawy, je z něj cítit modernější charakter. Také se mu moc nelíbí podtáčení, naopak dvouválec VN si rád jen tak bublá. Podvozek Kawy je sportovně tvrdší, Yamaha jezdce rozmazluje komfortem. Midnight Star má i silnější brzdy, ovšem kdo by to bral jako výzvu ke sportování, splakal by nad výdělkem - plotny místo stupaček totiž dřou o zem už při pohledu na zatáčku a za chvíli jste až na rámu. To Kawa se náklonům vůbec nebrání.

Celý článek vyšel ve čtvrtek 15. října v ČMN č. 41 a zde máte fotogalerii


Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Kam dál

  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Když dva dělají totéž
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Motokrosová škola ČMN
  • Video: Pekelný stroj NLG