Moriwaki představila prototyp pro MOTO2

vydáno 13. 2. 2009, text Torm, foto rz

Japonská společnost představila hotový prototyp závodního motocyklu pro novou budoucí kategorii seriálu mistrovství světa MOTO2.

Japonská společnost představila hotový prototyp závodního motocyklu pro novou kategorii seriálu mistrovství světa MOTO2, která se má objevit v roce 2010 společně s nynějšími dvěstěpadesátkami a v roce 2011 zaujmout pozici dvěstěpadesátek, a být tak přípravkou pro královskou kubaturu MotoGP.

Moriwaki navrhla originální šasi pro čtyřdobou šestistovku a pro testy použila a upravila motor z CBR600RR. I přesto, že nová kategorie vejde v platnost až v roce 2011, respektive 2010, společnost Moriwaki by chtěla nasadit svůj motocykl do všech japonských šampionátů. Samozřejmě nadále bude testovat a vyvíjet.

Další, kdo představil svůj prototyp pro novou třídu, je Bluesens BGR se svojí Hondou-BGR. Tato španělská stáj pojede se svým motocyklem závody španělského mistrovství CEV.

Jaké jsou vlastně technické požadavky pro třídu MOTO2?

Šestistovkové motory s omezenými otáčkami bez možnosti použít pneumatické ventily, takové bude srdce všech motocyklů. Na jednotlivých stájích bude ležet vývoj kompletně nového šasi, které nesmí vycházet ze seriových motocyklů. I plasty by se neměly podobat nynějším strojům. Na ráfky z karbonu či hořčíku můžou stáje také rovnou zapomenout. Rovněž je zakázané nastavování proměnlivé délky jak na sání, tak i na výfuku, ten je ještě omezen na 120 db.

Myšlenkou nové třídy je možnost zpřístupnit závody i „chudším“ vývojovým či závodním týmům a také v době světové krize zmenšit náklady pro tým.Další články z rubriky

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Kam dál

  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Když dva dělají totéž
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Motokrosová škola ČMN
  • Video: Pekelný stroj NLG