WSBK Portugalsko - závod SST1000

vydáno 28. 3. 2010, text Jiří Nykodým

O vítězi v závodě kategorie Superstock 1000 se rozhodlo v posledním kole.

Prvním závodem, který byl dnes na programu v rámci WSBK Portugalska na okruhu Algarve, byl závod kategorie Superstock 1000.

Vedení se po startu ujal Maxime Berger na Hondě, na druhém místě se pohyboval Badovini, třetí jel Antonelli, čtvrtý Bussolotti a první pětku uzavíral Magnoni. Z českých jezdců si ve třetím kole vedl lépe Ondra Ježek, který vodil svoji Aprilii RSV4 na patnácté pozici, náš druhý závodník Michal Salač jel dvaadvacátý. Pět okruhů před cílem přišla změna na vedení, když prvního Bergera předjel Ital Badovini na motocyklu BMW. Třetí místo držel Magnoni, na čtvrté místo postoupil Baz a pátou příčku držel Antonelli. Postup vpřed zaznamenal i náš Ondra Ježek, který jel v této fázi závodu na třináctém místě. Čtyři okruhy před cílem havaroval z třetího místa Magnoni. Zanedlouho se do vedení vrátil opěr Berger, který běl Badoviniho stále v zádech a schylovalo se k tvrdému souboji na konci závodu. Berger v nájezdu do posledního kola chyboval, vyjel mimo trať a vítězství tak přenechal Badovinimu.

Vítězem prvního závodu Superstock 1000 se tedy stal Ital Badovini na BMW, druhé místo obsadil Berger na Hondě, třetí Baz na Yamaze, čtvrtý dojel Barrier na dalším BMW a první pětku uzavřel La Marra na Hondě. Ondra Ježek dojel na dvanáctém místě, Michal Salač obsadil dvacátou příčku.