WSBK - Donington - závod supersportů

vydáno 7. 9. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

V závodě supersportů se odehrávaly bitvy o vítězství až do posledního kola a nakonec zvítězil Joshua Brookes.

V závodě supersportů již byla trať v Donington parku zcela suchá a díky tomu byly k vidění úžasné souboje až do posledního kola. Poleman Mathhieu Lagrive se po startu propadl na třetí pozici, ale bohužel se světovou špičkou neudržel krok a celý závod se propadal až na konečnou devátou pozici, což je ale i tak dobrý výsledek. Do čela závodu šla dvojice z týmu Hanspree Ten Kate Honda na motocyklech CBR600RR a za nimi se vydal i Němec Bary Veneman na Suzuki GSX-R 600, který měl v zádech Joshua Brookse. O vedení se neustále přetahovala tato čtveřice jezdců. Tři kola před cílem si připravil Joshua Brookes na prvního Andrewa Pitta skvělý předjížděcí manévr, který byl úspěšný a Pitt už nebyl schopen se do konce závodu na první místo vrátit. Zvítězil tedy Joshua Brookes, druhé místo obsadil Andrew Pitt a na třetím místě byl klasifikován Jonathan Rea. Na čtvrtém místě závod dokončila Suzuki GSX-R 600 s Barym Venemanem v sedle a páté místo obsadil Sanmariňan Kennaugh s Yamahou YZF-R6. Velkým zklamáním byl závod v Doningtonu pro Broca Parkese z továrního týmu Yamahy, který dojel až na desátém místě. Lagrive z českého týmu KL Intermoto dojel tedy na devátém místě, jeho týmový kolega Staring dokončil dnešní závod na 22. pozici.