WSBK -Donington - 1.kvalifikace

vydáno 5. 9. 2008, text Jiří Nykodým, foto Honda

Dnes po letní pauze znovu vyjeli na okruh nejlepší jezdci na supersportech a odpoledne byla na plánu první kvalifikace třídy supersport.

Dnes byly po dlouhé letní pauze nabroušené supersportovní šestistovky a po ranním volném tréninku přišla odpoledne na řadu i kvalifikace supersportů. Nejrychlejším mužem se odpoledne na trati v anglickém Donington Parku stal domácí jezdec Jonathan Rea z týmu Hanspree Ten Kate Honda, který se jako jediný jezdec dostal pod hranici 1:48 na kolo. Reův čas má hodnotu 1:47,714, druhý byl v dnešní kvalifikaci klasifikován Australan Joshua Brookes, také na Hondě CBR600RR, který ztrácí na prvního Reu necelých pět desetin sekundy. Třetí místo obsadil Ital Clementi, ale také k velké radosti domácích fanoušků, protože právě Clementi v letošní sezoně jede na anglickém motocyklu Triumph 675. A na fantastické čtvrté pozici je po první kvalifikaci červeno-modro-bílý motocykl českého týmu KL Intermoto Czech s Matthieu Lagrivem v sedle. Páté místo pak obsadil Španěl Lascorz také s Hondou, první Yamaha YZF-R6 stojí až na osmém místě, které obsadil Laverty. Australan Broc Parkers z továrního týmu Yamahy obsadil až 29. místo a bude mít tedy v zítřejší druhé kvalifikaci co zlepšovat. A nakonec ještě doplním, že druhý český jezdec týmu KL Intermoto, Australan Bryan Starring, který nahradil zraněného Williama de Angelise, obsadil v kvalifikaci 28. místo.