Vallelunga - Superpole

vydáno 20. 9. 2008, text Jiří Nykodým, foto Ducati

Tak i v superbicích je už jasno, z jakých pozic budou startovat jezdci do zítřejších závodů.

Troy Bayliss i v superpoli dokázal, že to ze ziskem titulu již tento víkend myslí vážně a v superpoli využil skvěle výhodu posledního jezdce a zajel fantastický čas, který mu zajistil pole position na startu zítřejších závodů. Bayliss zajel čas 1'36.606 s , který byl o necelou setinu sekundy rychlejší než čas druhého nejrychlejšího Troye Corsera na Yamaze. Noriyuki Haga využil možnosti zlepšit se oproti druhé kvalifikaci, kde skončil na desátém místě a v superpoli zajel třetí nejrychlejší čas. Ze čtvrté pozice na startu bude do závodů startovat domácí Max Biaggi, který je během celého víkendu podporován davy svých fanoušků. Páté místo si v superpoli vybojoval Japonec Riuchi Kiyonari na Hondě.