Vallelunga - 2. kvalifikace superbike

vydáno 20. 9. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

Dnes již superbiky vyjely do své druhé kvalifikace na suchou trať ve Vallelunze a časy všech jezdců byly o poznání rychlejší, než na včerejší mokré trati.

Dnešní druhá kvalifikace superbiků se jela na okruhu ve Vallelunze již za slunečného počasí a všichni jezdci zaznamenali o dost rychlejší časy než ve včerejší zmoklé první kvalifikaci. Kvalifikace musela být ve své druhé polovině zastavena, protože na trati doslova explodoval motor Jasona Pridmora a zanechal v jedné ze zatáček olejovou skvrnu. Většinu času z hodinové kvalifikace byl na čele Japonec Noriyuki Haga, který už včera předvedl, že do Itálie přijel ve skvělé formě. Nakonec ale v posledních minutách dnešní kvalifikace zajel fantastický čas horký kandidát na titul mistra světa WSBK, Australan Troy Bayliss na Ducati z týmu Xerox s časem 1'36.967 s. Druhým nejrychlejší mužem této kvalifikace se stal Němec Max Neukirchner na Suzuki, který na Baylisse ztratil necelé tři desetiny sekundy. Na třetím místě byl klasifikován Baylissův týmový kolega, Ital Michel Fabrizio, čtvrté místo obsadil Japonec Kiyonari na Hondě a páté místo patří Španělu Rubenu Xausovi na Ducati. Japonec Haga nakonec nezvládl poslední část kvalifikace a obsadil až desáté místo. Zklamáním je až 21. pozice českého jezdce Jakuba Smrže, který tak ani nebude mít šanci zlepšit svoje postavení na startu v odpoledním závodu na jedno kolo superpole. Jakubův mladší bratr Matěj ztratil na prvního Baylisse necelé čtyři sekundy a do závodu bude startovat z předposlední 28. pozice. O pole position a postavení na startu první šestnáctky jezdců se rozhodne v superpoli, který startuje v 16 hodin a je online vysílán na oficiálních stránkách šampionátu WSBK.