Valencie - závod supersport

vydáno 5. 4. 2009, text Jiří Nykodým, foto Ymaha

V závodě supersportů zvítězil Brit Cal Crutchlow na Yamaze, Patrik Vostárek dojel šestnáctý a Matěj Smrž závod nedokončil.

I závod supesportů nabídl velmi napínavé souboje především o první místo, které po startu vybojoval Ital Pirro, ale nakonec závod dokončil až na sedmém místě. Závod ve Valencii nakonec vyhrál Brit Cal Crutchlow na Yamaze YZF-R6, když porazil v cíli druhého Anthony Westa na Hondě o 171 tisícin sekundy. Na třetím místě do cíle dojel Turek Keanan Sofuoglu na Hondě, ten však již na první dvojku v cíli ztratil již více než osm sekund. Na čtvrtém místě je klasifikován Mark Aitchison, páté místo vybojoval Japonec Fujiwara na Kawasaki a na šestém místě závod dokončil Matthieu Lagrive.

Mezi českými závodníky byl dnes úspěšnější  Patrik Vostárek z českého Intermota, který dojel na první nebodované pozici, tedy šestnácté. Druhý český jezdec Matěj Smrž bohužel závod ve Valencii nedokončil.