SSP - Phillip Island: 1. kvalifikace

vydáno 27. 2. 2009, text Jiří Nykodým, foto Honda

V první kvalifikaci supersportů zajel nejrychleji domácí Andrew Pitt, Češi až za první dvacítkou.

Provizorní pole position v kategorii supersportů si vyjel úřadující mistr světa v této kategorii, tedy Andrew Pitt na Hondě týmu Ten Kate s časem 1:34,833 s. Druhé místo obsadil druhý jezdec tohoto týmu Keanan Sofuoglu se ztrátou necelých šest setin sekundy. Třetím nejrychlejším mužem na trati byl dnes odpoledne Francouz Foret na Yamaze se ztrátou dvou desetin sekundy na prvního, čtvrté místo obsadil Australan Gary MacCoy na Triumphu a na pátém místě se kvalifikoval Brit Crutchlow na Yamaze.

Česká republika má v supersportech dva zástupce, tím rychlejším byl dnes na Phillip Islandu Matěj Smrž, který s časem 1.37,045 s získal 22. místo, Patrik Vostárek byl o 7 desetin sekundy pomalejší a postavil by se tak až na 26. místo. Týmový kolega Patrika z českého týmu KL Intermoto, Ital Roccoli, vybojoval provizorní 17. příčku na startu.