Portimao - závod Superstock 1000

vydáno 2. 11. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

V závodě litrových superstocků zvítězil Australan Brendan Roberts na Ducati týmu Xerox a zajistil si tak titul mistra světa. Matěj Smrž dokončil závod na pátém místě.

První závod dnešního dne, který se jel v portugalském Portimau, byl závod Superstock 1000. Jezdce na startu přivítalo slunečné počasí, kdy teplota vzduchu dosahovala 14 stupňů, trať měla o dva více. V závodě superstocků zvítězil Australan Brendan Roberts, který se díky tomuto výsledku stal vítězem poháru FIM Superstock 1000. Robertsovi se podařilo ujet druhému Australanovi Seatonovi, který se svojí Suzuki GSX-R1000 v cíli ztratil na vítěze závodu tři sekundy. Třetí místo v dnešním závodě obsadil Francouz Berger na Hondě, čtvrté Ital Pirro na Yamaze, takže na prvních čtyřech místech máme čtyři různé značky motocyklů. A na pátém místě se umístil vítěz posledního závodu v Magny Cours, jezdec českého týmu MS Racing Matěj Smrž, který bohužel ztratil na vítěze již propastných 17 sekund. V tomto závodě měla České republika další dva závodníky, z kterých se lépe umístil Ondra Ježek také z týmu MS Racing a získal osmnácté místo, druhý český účastník Michal Drobný za Intermoto Czech vybojoval 27. příčku.